Strona główna Kultura Metal w Świdnicy. Zagrali Toxide, In The Name of God i Soul...

Metal w Świdnicy. Zagrali Toxide, In The Name of God i Soul Collector [FOTO]

0

Przed publicznością zaprezentował się świdnicki Toxide, wałbrzyski In The Name of God oraz rybnicki Soul Collector. Wspólnym mianownikiem wszystkich wykonawców był metal w stylistyce thrash, core, death.

fot. Mateusz Trojan

Koncert w Klubie Bolko stanowił półmetek Świdnickiego Przeglądu Muzycznego, który w tym roku podczas 6 zimowo-wiosennych występów prezentuje artystów lokalnych i zaproszonych przez nich gości.

W sobotni wieczór, 23 marca wystąpił świdnicki Toxide, który łączy ciężkie brzmienie i solidne, niskie riffy z mrocznymi melodiami. Kapela niedawno wydała debiutancki album „First of many”, a to była pierwsza koncertowa okazja, żeby go kupić i posłuchać na żywo.

Na scenie wystąpili także zaproszeni goście. Ponownie w Świdnicy zagrał wałbrzyski In The Name of God, który w muzyce miesza szybkie thrashowe riffy z odrobiną death metalu oraz progresywnym brzmieniem. Koncert dał również rybnicki Soul Collector, cechujący się agresywnymi riffami, dużą liczbą solówek gitarowych oraz charakterystycznym, wrzaskliwym wokalem.

/oprac. AN/
/Komunikat – Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułKrwiobus już jutro w Strzegomiu
Następny artykułW nocy przymrozki, w święta letnie temperatury