Strona główna Sport Piłka ręczna Legnica lepsza w turnieju barażowym

Legnica lepsza w turnieju barażowym

0

Mocno powalczyli w turnieju barażowym o awans do Mistrzostw Polski juniorów młodszych piłkarze ręczni trenera Krzysztofa Terebuna. O awans do rozgrywek centralnych zagrają legniczanie, ale młody ŚKPR Świdnica tanio skóry nie sprzedał. Dotarcie do tego etapu już jest sukcesem zespołu grającego dolnym rocznikiem.

W niedzielę, 3 marca w hali w Legnicy w szranki stanęły obok gospodarzy i ŚKPR-u, także Żagiew Dzierżoniów. Wszystkie zespoły mogły sięgnąć po swoich wychowanków uczących się w szkołach mistrzostwa sportowego. W przypadku naszej drużyny było to trzech zawodników: Maciej Bagiński, Dawid Czerwiński i Kacper Maksymowicz. Również trójką takich graczy była wzmocniona Żagiew, natomiast będąca faworytem turnieju Miedź miała w swoim składzie aż sześciu „dodatkowych” zawodników.

W pierwszym meczu turnieju Siódemka Miedź rozgromiła Żagiew 29:8 (13:6). W drugim ŚKPR zmierzył się z ekipą z Dzierżoniowa. Pod koniec pierwszej połowy nasz zespół odskoczył na dwie bramki, a po przerwie pilnował zaliczkę i zwyciężył 24:20 (16:14). Decydujące spotkanie z gospodarzami zaczęło się kapitalnie dla młodych Szarych Wilków, które objęły prowadzenie 6:1. Do przerwy udało się jeszcze dowieźć minimalną przewagę (8:7), ale w drugiej połowie faworyzowani gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali 21:15. W finałowym dwumeczu o awans do MP Miedź zagra z Zagłębiem Lubin.

ŚKPR II Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 24:20 (16:14)

ŚKPR II: Anioł, Jamroży – Mitek 4, Bagiński 4, D. Błaszczyk 4, Czerwiński 4, Kozłowski 2, Marek 2, Maksymowicz 1, Matyjas 1, Ruszaj 1, Lipek, Suchecki, Choiński, Wróbel.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR II Świdnica 21:15 (7:8)

ŚKPR II: Anioł, Jamroży – Maksymowicz 5, Tarnowski 4, Marek 2, Mitek 1, Matyjas 1, Bagiński 1, Czerwiński 1, Kozłowski, D. Błaszczyk, Mitszak, Wróbel, Ruszaj, Choiński.

Poprzedni artykułBezbłędna sprzedaż online. Czy to możliwe?
Następny artykułZgubiony paszport przed wylotem. Co robić?