Strona główna 112 Kolejny raz przekroczył prędkość. 25-latek ukarany słonym mandatem

Kolejny raz przekroczył prędkość. 25-latek ukarany słonym mandatem

0

Wysokim mandatem oraz punktami karnymi ukarany został 25-letni kierujący, który na terenie zabudowanym w Wierzbnej rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił też prawo jazdy.

zdjęcie ilustracyjne

Na terenie gminy Żarów w miejscowości Wierzbna policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał 98 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd, za kierownicą którego siedział 25-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Jak się okazało, kierowca był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości, dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na mężczyznę mandat w ramach „recydywy”, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 3 000 mandatu, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. W związku z tym, że przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy – wylicza Ząbek.

Policjanci przypominają, jakiej wysokości mandaty grożą za przekroczenie prędkości, a także zwracają uwagę, że ponowne popełnienie wykroczenia tego samego typu w ciągu dwóch lat skutkuje karą grzywny w podwójnej wysokości:

  • za przekroczenie prędkości o ponad 31 km/h mandat wynosi 800 zł (przy recydywie – 1600 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 41 km/h mandat wynosi 1000 zł (przy recydywie – 2000 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h mandat wynosi 1500 zł (przy recydywie – 3000 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 61 km/h mandat wynosi 2000 zł (przy recydywie – 4000 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 71 km/h mandat wynosi 2500 zł (przy recydywie – 5000 zł).

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak powinna zmienić się świdnicka komunikacja miejska? Będą rozmawiać z mieszkańcami Kraszowic
Następny artykułW Świebodzicach powalczyło dziesięć zespołów