Strona główna Polityka Beata Moskal-Słaniewska idzie do wyborów z własnym komitetem. Kto powalczy o mandat...

Beata Moskal-Słaniewska idzie do wyborów z własnym komitetem. Kto powalczy o mandat radnego? [FOTO]

0

Trwa odliczanie do wyborów samorządowych. W czwartek prezydent Świdnicy zaprezentowała kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat miejskich radnych startując w wyborach z jej komitetu wyborczego.

To była najdłuższa kadencja w historii samorządu, a do tego niezwykle trudna dla wszystkich polskich miast i gmin. Z jednej strony przez pandemię i wojnę, ale też postępujący kryzys gospodarczy. Z drugiej dotkliwe ograniczenie finansowania samorządów przez poprzedni rząd i wstrzymywanie unijnych funduszy z KPO. I choć z tych powodów niektóre plany trzeba było odłożyć w czasie, to uważam, że wspólnie z mieszkańcami zdaliśmy ten egzamin – przekonywała Beata Moskal-Słaniewska, pełniąca urząd prezydent Świdnicy od 2014 roku.

Podobnie, jak podczas poprzednich wyborów samorządowych, Moskal-Słaniewska postanowiła założyć własny komitet wyborczy. Na listy wyborcze zaprosiła 29 osób, które będą walczyć o mandaty świdnickich radnych. Wśród kandydatów znaleźli się zarówno wieloletni samorządowcy, jak również działacze społeczni, przedsiębiorcy oraz pedagodzy.

W okręgu nr 1 (obejmującym Osiedle Młodych oraz obszar w rejonie ulic Kanonierska-Gdyńska-Parkowa) listę KWW BMS otwiera Danuta Morańska – obecna radna miejska, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16, a później Gimnazjum nr 1. Kolejne pozycje zajmują: Anna Gromek – założycielka i prezeska Fundacji Endomama; radny miejski Marcin Wach, promotorka zdrowego trybu życia Aleksandra Dyduch, była posłanka i radna miejska Teresa Świło, pracownik urzędu miasta Wiktor Bąkiewicz, a także magister prawa i przedsiębiorca Daniel Majchrzak.

W okręgu nr 2 (Osiedle Zawiszów, Osiedla Zarzecze, Osiedla Kolonia) liderem na liście KWW BMS będzie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Fasuga, dyrektor w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych. O mandat radnego w tym okręgu starają się również nauczyciel i wykładowca Dariusz Sieńko, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Lech Bokszczanin, sekretarka medyczna i koordynator diagnostyki i leczenia onkologicznego Natalia Bartkowska, dietetyczka kliniczna Katarzyna Banaś, reżyserka i animatorka kultury Joanna Chojnowska, przedsiębiorca Krzysztof Jarosz i trener odnowy biologicznej w Świdnickim Klubie Piłki Ręcznej Arkadiy Makowieyew.

W okręgu nr 3 (śródmieście) listę kandydatów otwierać będzie Beata Moskal-Słaniewska. Na drugim miejscu jest Joanna Gadzińska, która w mijającej kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta. Na kolejnych pozycjach znajdują się: radny miejski i trener boksu Władysław Wołosz, społeczniczka i wiceprezeska Świdnickiego Klubu Biegacza „HERMES” Anna Światowa, technik budowlany oraz specjalista w zakresie prawa administracyjnego Adam Strach, członkini Świdnickiego Stowarzyszenia „Amazonki” Violetta Madej oraz społecznik i harcerz Piotr Pamuła.

W okręgu 4 (Kraszowice oraz Dzielnica Zachodnia) na czele listy znalazł się Michał Zastawny – przedsiębiorca, społecznik i promotor zdrowego trybu życia, który w Radzie Miejskiej Świdnicy zasiada od września ubiegłego roku. Kolejne miejsca zajmują: Marzena Zięba – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, Ryszard Strugała – prezes Kraszowickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich, Bogdan Mackiewicz – nauczyciel w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, Kamila Karst – nauczycielka historii sztuki i plastyki w III LO w Świdnicy, Ewa Jadach – pielęgniarka oddziału gastrologicznego szpitala „Latawiec” w Świdnicy oraz stacji dializ, a także Arkadiusz Kaczmarek – działacz na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa młodzieży.

/mn/

Poprzedni artykułDominika Sasin brązową medalistką mistrzostw świata!
Następny artykuł„Mechanik” nawiązał współpracę z Wagonami. Skorzystać mają uczniowie, nauczyciele i zakład