Strona główna Sport Piłka ręczna Zanotowali po trzy wygrane i porażki…

Zanotowali po trzy wygrane i porażki…

0

W trakcie mijającego weekendu młode ekipy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej rozegrały aż sześć meczów o ligowe punkty. Trzy pojedynki zakończyły się zwycięstwami, ale we wszystkich nasze Szare Wilczki pokazały charakter i kawał serca do walki.

DOLNOŚLĄSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

ŚKPR I Świdnica trenera Patryka Dębowczyka mocno postawił się w Lubinie wiceliderowi tabeli – SMS Zagłębiu Lubin. Do 45. minuty wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w samej końcówce rywale przechylili szalę na swoją korzyść 31:24 (13:12).

Zagłębie Lubin – ŚKPR I Świdnica 31:24 (13:12)

ŚKPR I: Szwaczek – Bieryt 10, Turzański 3, Sz. Paluch 3, Folcik 3, Fitrzyk 1, Kotarba 1, Laska 1, Sz. Błaszczyk 1, Walczak.

Duży sukces zanotowała ekipa ŚKPR II trenera Krzysztofa Terebuna, która pokonała we własnej hali trzecią w tabeli Siódemkę Miedź Huras Legnica 26:24 (18:10). Nasz zespół świetnie zaczął spotkanie i szybko objął prowadzenie 8:1! Goście długo nie mogli pozbierać się po takim szturmie. Dopiero w samej końcówce gracze Miedzianki rzucili sześć bramek z rzędu i wyraźnie zmniejszyli dystans. Zwycięstwo Szarych Wilków nie było jednak zagrożone.

ŚKPR II Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 26:24 (18:10)

ŚKPR II: Anioł -Mitek 9. D. Błaszczyk 6, Matyjas 4, Marek 3, Tarnowski 2, Wróbel 2, Suchecki, Ruszaj, Choiński, Czapla

DOLNOŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW, GRUPA FINAŁOWA

Po twardym boju ŚKPR I Świdnica trenera Wojciecha Jabłońskiego uległ w Obornikach Śląskich Borowi 24:31 (12:14). Jeszcze w 38. minucie był remis 21:21. W ostatnich fragmentach skuteczniejsi byli przeciwnicy i to oni zdobyli trzy punkty.

SPR Bór Joynext Oborniki Śląskie – ŚKPR I Świdnica 31:24 (14:12)

ŚKPR I: Świder, Firlej – J, Kocjan 8, Szychowski 6, Litwińczuk 4, Pawlak 3, Boroński 2, Zając 1, Lurka

W Katach Wrocławskich przegrała drużyna ŚKPR II trenerki Justyny Słowik. Nasza drużyna starała się przełożyć ten mecz z uwagi na plagę chorób w zespole i wyjazd na turniej do Libiąża trenerki. Przeciwnicy nie wyrazili na to zgody. Szkoda, bo młody ŚKPR pojechał na mecz schorowaną gołą siódemką zawodników. Chłopaki walczyli dzielnie, ale trzy punkty zdobyli rywale.

SPR GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR II Świdnica 37:28 (20:14)

ŚKPR II: Wasilewicz – Stramek 17, Bronikowski 7, Banaś 2, Madura 2, Kozar, Chmielewski

DOLNOŚLĄSKA LIGA CHŁOPCÓW

Nie zatrzymuje się nasza najmłodsza drużyna chłopców trenera Wojciecha Jabłońskiego. Na turnieju w Lubinie Szare Wilczki wygrały piąty i szósty kolejny mecz w tym sezonie! Szczególnie trudny był pojedynek z gospodarzami. Nasz zespół najpierw odrobił stratę trzech bramek i doprowadził do remisu 12:12, a potem wygrał konkurs rzutów karnych!

ŚKPR II Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 19:10

Zagłębie Lubin – ŚKPR II Świdnica 12:12 (6:5) k. 0:2

ŚKPR II: Brygier 4, Wiśniewski 3, Konas 2, T. Szmaj 1, Tatko 1, Kuźdub 1, Krynicki, Kowalczyk, Pawlak, Mytych, Żywicki, Jaźwik, Morawski

/ŚKPR/

Poprzedni artykułPrzegrali z aurą. Bieg Piastów odwołany
Następny artykuł3 Najpopularniejsze dyscypliny sportowe w Polsce