Strona główna Sport Piłka ręczna Z 25% skutecznością…

Z 25% skutecznością…

0

Od piątku do niedzieli o ligowe punkty walczyli młodzicy i juniorzy młodsi Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Tym razem bilans tych gier to jedno zwycięstwo i trzy porażki.

DOLNOŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW, GRUPA FINAŁOWA
Nie udało się zapunktować naszym młodym drużynom w kolejnych meczach grupy finałowej Dolnośląskiej Ligi Młodzików. ŚKPR I trenera Wojciecha Jabłońskiego przegrał w Kątach Wrocławskich, a ŚKPR II trenerki Justyny Słowik we Wrocławiu. Starsza drużyna dysponuje wąskim składem, a dodatkowo do końca sezonu wypadł z niego kontuzjowany Fabian Stadnik. Mecz w Kątach od początku do końca przebiegał pod dyktando przeciwników, którzy wysoko wygrali 44:21.

GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR I Świdnica 44:21 (20:12)

ŚKPR I: Firlej – J. Kocjan 8, Szychowski 4, Pawlak 4, Zając 2, Lurka 2, Litwińczuk 1, Boroński

Niestety, także młodszy ŚKPR II Świdnica nie miał wiele do powiedzenia w starciu ze Śląskiem i poległ 20:38. Dla tej ekipy to jednak tak naprawdę cenna nauka – w przyszłym sezonie będzie ona górnym rocznikiem w taj kategorii i z pewnością włączy się do walki o medale na Dolnym Śląsku.

Śląsk Forza Wrocław – ŚKPR II Świdnica 38:20 (16:11)

ŚKPR II: Wasilewicz – Stramek 7, Bronikowski 5, Kozar 4, Kortas 1, Sz. Kocjan 1, Święs 1, Matlak 1, Chmielewski, Kula, Banaś, Madura.

DOLNOŚLĄSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Dla juniorów młodszych były to ostatnie mecze fazy zasadniczej. Starsza ekipa ŚKPR I przegrała na własnym parkiecie ze Śląskiem Wrocław 23:35. Po pierwszym kwadransie nasz zespół prowadził 7:5, ale druga część pierwszej połowy należała zdecydowanie do rywali, którzy na przerwę schodzili z dziewięcioma bramkami przewagi (20:11). W drugiej połowie Śląsk kontrolował wydarzenia na boisku.
ŚKPR I zakończy sezon na szóstym miejscu w stawce dziewięciu drużyn z bilansem 6 zwycięstw i 10 porażek.

ŚKPR I Świdnica – Śląsk Wrocław 23:35 (11:20)

ŚKPR I: Szwaczek – Bieryt 11, Paluch 6, Sz. Błaszczyk 2, Folcik 2, Turzański 1, Kotarba 1, Fitrzyk, Laska, Słomiński, Walczak.

Wygraną zakończyli ligę juniorzy z zespołu ŚKPR II. W niedzielę, 25 lutego wygrali w Głogowie z Chrobrym II 34:25. Świdniczanie pewnie skasowali trzy punkty, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Warte podkreślenia jest, że na listę strzelców wpisali się wszyscy gracze z pola. Podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna zakończą ligę na piątym miejscu z bilansem 9 zwycięstw i 7 porażek. Nie oznacza to jednak końca sezonu. Nasz klub ma prawo przystąpić do barażów o awans do rozgrywek centralnych. Wiąże się to z posiadaniem w szkołach mistrzostwa sportowego trzech zawodników: Macieja Bagińskiego, Dawida Czerwińskiego i Kacpra Maksymowicza.

Chrobry II Głogów – ŚKPR II Świdnica 25:34 (10:19)

ŚKPR II: Jamroży, Anioł – Tarnowski 9, Mitek 4, Choiński 4, Kozłowski 3, Matyjas 3, Lipek 2, Mitszak 2, Wróbel 2, D. Błaszczyk 1, Marek 1, Suchecki 1, Ruszaj 1, Zisiadis 1

Poprzedni artykułAgencja SEO Wrocław – postaw na pozycjonowanie lokalne i zyskaj nowych klientów
Następny artykuł„Z pokorą, zgodnie z oryginałem”. Zadbają o zieleń przy Kościele Pokoju