Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W Pszennie powstaną 32 mieszkania komunalne. Podpisano umowę z wykonawcą

W Pszennie powstaną 32 mieszkania komunalne. Podpisano umowę z wykonawcą

0

Blisko 10 mln złotych pochłoną prace związane z budową dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ulicy Wrocławskiej w Pszennie. Wykonawca inwestycji będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem w ciągu 21 miesięcy od chwili przekazania mu placu budowy.

W połowie grudnia Urząd Gminy Świdnica rozpoczął poszukiwania firmy, która podjęłaby się budowy dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych mieszczących po 16 lokali mieszkalnych o powierzchni od 32 do 48 m², dwóch budynków gospodarczych z komórkami lokatorskimi przynależnymi do poszczególnych lokali, a także infrastruktury towarzyszącej.

Zainteresowanie realizacją mieszkaniowej inwestycji wyraziło 14 firm oraz konsorcjów, które stanęły do gminnego przetargu. Ostatecznie budowę powierzono spółce EMBUD Laskowski, która zaproponowała wykonanie prac za ponad 9 mln 976 tys. złotych. 15 lutego poinformowano o podpisaniu umowy z wykonawcą. – Jesteśmy gotowi aby niezwłocznie przystąpić do realizacji budowy 32 mieszkań. Pierwsze prace mają ruszyć na początku marca br. – zapewnia prezes firmy EMBUD, Emil Laskowski.

Zapewnienie nowych mieszkań dla mieszkańców naszej gminy jest dla nas szczególnie ważne, bowiem przyczynia się nie tylko do podniesienia komfortu ich życia, ale bezpośrednio wpływa na podjęcie decyzji o zamieszkaniu w gminie Świdnica na stałe. Cieszę się, że udało się pozyskać środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, które są już na naszym koncie. Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości 80% kosztów zadania. Przy niewielkim nakładzie środków własnych uda się zaspokoić potrzeby oczekujących na mieszkanie. Stąd tez bez większych obaw możemy przystąpić do realizacji zadania tak bardzo wyczekiwanego przez wiele rodzin w naszej gminie – mówi wójt Teresa Mazurek.

/mn/

Poprzedni artykułKoalicja Obywatelska ma już listy kandydatów na kwietniowe wybory
Następny artykułJak spodnie damskie marki Wólczanka definiują styl w modzie współczesnej kobiety?