Strona główna Wydarzenia Żarów Staw w Żarowie. Brakuje jeszcze fontanny

Staw w Żarowie. Brakuje jeszcze fontanny

0

Do zamontowania została tylko pływająca fontanna i drobne elementy małej architektury. Kończy się rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie.

W ostatnim czasie na terenie stawu przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie ustawione zostały nowe elementy, które tworzyć będą strefę wypoczynku dla odwiedzających to miejsce. Pojawiły się nowe leżaki oraz plenerowe stoliki do gry w szachy. To jeszcze nie koniec wszystkich atrakcji, bowiem niebawem zainstalowana zostanie także pływająca fontanna.

– Zrewitalizowany staw to kolejna zielona przestrzeń w naszym mieście. Miejsce wypoczynku i strefa relaksu. Dobiegają końca prace przy realizacji tej inwestycji, przed nami jeszcze montaż elementów małej architektury, które z pewnością dodadzą uroku i wpłyną na wygląd tego miejsca. Efekty zrealizowanych prac widać gołym okiem. Przypomnę, że w ramach rewitalizacji stawu wyremontowane i przebudowane zostały ciągi komunikacyjne, zamontowaliśmy nowe ławki i kosze na śmieci, zamontowany został pływający pomost, zainstalowano nowe lampy oświetleniowe i zrealizowano prace związane z nasadzeniami zieleni. Zagospodarowane zostało również miejsce do zabawy dla naszych najmłodszych mieszkańców – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Inwestycje nad stawem miejskim w Żarowie prowadzone są w ramach tego samego projektu, co modernizacja parku „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina Żarów pozyskała 4.500.000 złotych dofinansowania z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt modernizacji stawu i parku miejskiego to kwota 5.261.053,10 złotych.

/Źródło UM w Żarowie, opr. red./

Poprzedni artykułZacięta walka o awans do finału strefowego
Następny artykułTo bardzo ważny, wyjazdowy bój o punkty