Po raz pierwszy od lat świdnicki magistrat postanowił przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami w sprawie miejskiej komunikacji. Potrwają od 14 lutego do 13 marca.

– Trwają prace związane z przygotowaniem nowych rozwiązań, mających na celu usprawnienie systemu transportu publicznego w Świdnicy oraz dostosowanie go do faktycznych potrzeb mieszkańców. Czekamy na opinie świdniczan. Miasto rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące modyfikacji oferty przewozowej komunikacji miejskiej i zaprasza na otwarte spotkania – informuje świdnicki magistrat.
– Chcemy zebrać wszystkie informacje, opinie, sugestie i pomysły, aby na ich podstawie, w połowie tego roku, wprowadzić istotne zmiany w funkcjonowaniu świdnickiej komunikacji miejskiej – mówi Sławomir Kwiatkowski, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Zaplanowano pięć spotkań:
14.02, godz. 17.00 – Osiedle Młodych – Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Marcinkowskiego 4/6
21.02, godz. 17.00 – Zarzecze – Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Jodłowa 21
28.02, godz. 17.00 – Zawiszów – Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Galla Anonima 1
6.03, godz. 17.00 – Kraszowice – Klub Seniora, ul. Malinowa 2
13.03, godz. 17.00 – Centrum – Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw, Rynek 39 (sala nr 11, II piętro).
/komunikat UM w Świdnicy, opr. red./





![Pożar sterty słomy w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-7-100x75.jpg)



![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
