W przypadającym 22 lutego dniu urodzin założycieli skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell harcerze i skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Do radosnych obchodów szykuje się także liczna społeczność harcerska w Świdnicy.

Już od godziny 17.00 na terenie Młodzieżowego Domu Kultury na zuchy, harcerzy, instruktorów i sympatyków czekać będzie moc atrakcji. W Fotobudce uczestnicy zrobią pamiątkowe zdjęcia, napiszą kartki z życzeniami, potrenują „majsterkę ze sznurka”, zagrają w bingo i pośpiewają przy ognisku. Komendantka Hufca ZHP w Świdnicy hm. Violetta Sobczak na 18.00 wszystkich sympatyków zaprasza do wspólnego kręgu.
Dzień Myśli Braterskiej obchodzony jest w rocznicę urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell.
/red./




![Kolizja ambulansu z osobówką w Mrowinach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-8-100x75.jpg)

![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/straz-pozarna-3-—-kopia-100x75.jpg)

![Wyróżnienia dla załogi świdnickiej komendy policji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/433-324497-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)