Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica „Wiek to tylko liczba”. Pełne energii spotkanie seniorów w Pszennie

„Wiek to tylko liczba”. Pełne energii spotkanie seniorów w Pszennie [FOTO]

0

Noworoczne spotkania seniorów w Pszennie na stałe wpisały się już w kalendarz gminnych wydarzeń, a w tym roku odbyły się już po raz piętnasty. – Seniorzy chcą się rozwijać, uczyć, integrować i bawić, czego dowodem było dzisiejsze spotkanie w Pszennie. Życzę Wam dużo zdrowia i takich spotkań twarzą w twarz, poza domem, abyście mogli wyjść, spotkać się i porozmawiać – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Seniorzy z Pszenna po raz kolejny udowodnili, że wiek to tylko liczba, bowiem najstarsza uczestniczka spotkania miała 95 lat. Spędzili pełen radości wieczór ubogacony występami przedszkolaków z Przedszkola „Bajkowa Dolinka”, które zaprezentowały bożonarodzeniowe jasełka. Obecny na spotkaniu ks. Proboszcz Kazimierz Gniot dziękował rodzicom i seniorom za piękne podtrzymywanie chrześcijańskich tradycji i przekazywanie ich młodemu pokoleniu.

Było to miłe, uroczyste spotkanie, które uświetnili swoją obecnością: wójt Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, skarbnik gminy Anna Szymkiewicz, sekretarz Jadwiga Generowicz, radny Kazimierz Korta, rzecznik prasowy Janusz Waligóra oraz wielu zaproszonych gości, a wśród nich nasi seniorzy. Tradycją było wręczenie słodkich upominków dla osób, które ukończyły 80. rok życia. I tu duża niespodzianka, bo w Pszennie w odróżnieniu od innych miejscowości w gminie, dominowali zdecydowanie panowie – na co szczególną uwagę zwróciła wójt gminy Teresa Mazurek – przywołują gminni samorządowcy.

Organizatorami wydarzenia byli sołtys i Rada Sołecka Pszenna.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBezrobotni pomogą porządkować miasto i likwidować nielegalne wysypiska
Następny artykułFinansowanie sportu w gminie Żarów