Strona główna Sport Inne Staszek Romanik brązowym medalistą mistrzostw Europy!

Staszek Romanik brązowym medalistą mistrzostw Europy!

0

Fantastycznie podczas III Mistrzostw Europy Qazaq Kuresi spisał się świdniczanin – Stanisław Romanik (UKS Judo Świdnica). Qazaq Kuresi to dyscyplina sportu wywodząca się z tradycji Kazachstanu. W zasadach walki przypomina judo i zapasy. W Europie z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

W dniach 27-28 stycznia w Baku w Azerbejdżanie rozgrywane były III Mistrzostwa Europy w Qazaq Kuresi. Jedynym świdnickim zawodnikiem, który dostał powołanie do kadry narodowej Polski Związku Kures – Polish Kures Association w kategorii 60 kg był Stanisław Romanik. Nasz zawodnik reprezentujący na co dzień klub UKS Judo Świdnica wykorzystał swoją szansę i wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy Qazaq Kuresi 2024. – Serdecznie gratuluję Staszkowi. Jestem z niego dumny – przekazał trener Bartosz Zamęcki z UKS-u Judo Świdnica.

/MDvR/

Poprzedni artykułŚwidnicka młodzież z „Kasprowicza” zagrała z WOŚP. Były występy młodych talentów, loteria fantowa i słodkości [FOTO]
Następny artykułCzęść ulicy Kanonierskiej doczeka się przebudowy. Co z pozostałym odcinkiem i połączeniem z „trzydziestką piątką”?