Strona główna Wydarzenia Żarów Służył w Świdnicy, trafił do OSP Pożarzysko. „Pozwoli dojechać w trudny teren”...

Służył w Świdnicy, trafił do OSP Pożarzysko. „Pozwoli dojechać w trudny teren” [FOTO]

0

Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska wzbogaciła się o kolejny samochód strażacki. Tym razem do jednostki trafił używany samochód specjalny Ford Ranger, który został przekazany nieodpłatnie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Kluczyki do nowego nabytku druhowie odebrali w piątek, 26 stycznia podczas uroczystości przekazania wozów strażackich jednostkom w Strzegomiu. W uroczystościach uczestniczyli strażacy z gminy Żarów oraz władze gminy. – Cieszymy się, że nowy sprzęt zasilił kolejną naszą jednostkę strażacką. To umożliwi naszym druhom sprawne działanie, które jest i tak na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że podobnych inwestycji w najbliższych latach również nie zabraknie, bo wiemy doskonale, że bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy jest najważniejsze. To, jak ważne jest dobre wyposażenie lokalnych jednostek OSP, przekonujemy się za każdym razem, gdy zawyje strażacka syrena. Dlatego dziękujemy Wam drodzy druhowie za to, że cały czas jesteście na posterunku, w gotowości po to, aby ratować zdrowie i życie drugiego człowieka – mówili burmistrz Leszek Michalak oraz wiceburmistrz Przemysław Sikora.

Samochód został przekazany nieodpłatnie do OSP Pożarzysko na mocy podpisanego z gminą Żarów porozumienia z Państwową Strażą Pożarną w Świdnicy. – Nowy wóz ma za zadanie poprawić skuteczność prowadzenia działań. Będzie służyć m.in. do prowadzenia działań poszukiwawczych, ratownictwa drogowego, transportu sprzętu w trakcie prowadzenia działań powodziowych czy transportu ludzi z zagrożonego terenu. Jest to samochód lżejszy, który pozwoli dojechać w trudny teren podczas prowadzenia akcji poszukiwawczych, powodziowych. Posłuży również do transportu przyczepy z pontonem ratowniczym. Poprawi także czas dojazdu na miejsce działań. Bardzo dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy za przekazany nabytek oraz władzom gminy Żarów za koordynowanie całego przedsięwzięcia – podkreśla naczelnik OSP Pożarzysko, Łukasz Brańka.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułWielokrotny zdobywca Grammy – Randy Brecker zagra w Świdnicy. Szykuje się znakomity koncert! [KONKURS]
Następny artykułLutowa Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości już w niedzielę