Strona główna 112 Chcieli odbić zatrzymanego kolegę. Przepychanka ze strażnikami na świdnickim Rynku

Chcieli odbić zatrzymanego kolegę. Przepychanka ze strażnikami na świdnickim Rynku [FOTO]

0

Przed sądem odpowie za swoje zachowanie jeden z uczestników burdy, do której doszło w miniony piątek na świdnickim Rynku.

Do zajścia doszło 19 grudnia o godzinie 23.19. – Operator monitoringu wizyjnego zwrócił uwagę na czterech młodych mężczyzn, którzy zataczając się „spacerowali” po świdnickim Rynku. W pewnym momencie jeden z nich zaczął uderzać łokciem a później pięścią w rynnę jednego z budynków uszkadzając ją. W tym czasie w kierunku Rynku jechał już patrol interwencyjny straży miejskiej. Funkcjonariusze ujęli sprawcę dewastacji rynny, jednak jego koledzy postanowili go odbić z rąk strażników. Cała czwórka rzuciła się na funkcjonariuszy – opisuje Edward Świątkowski ze świdnickiej Straży Miejskiej.

Ostatecznie strażnicy ujęli najbardziej agresywnego młodzieńca, który trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań. W dniu następnym postawiono mu kilka zarzutów karnych. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Obecnie trwa ustalanie personaliów pozostałych uczestników zajścia. Oni również nie unikną odpowiedzialności za swe zachowanie – dodaje Świątkowski.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułOgólnopolski protest rolników. Traktory wyjadą również na krajową „piątkę”
Następny artykułJaka wylewka na ogrzewanie podłogowe będzie najlepsza?