Zimowa aura nie zniechęciła handlarzy i miłośników rzeczy niezwykłych, którzy pojawili się w centrum Świdnicy podczas odbywającej się w niedzielę Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości.

Świdnicka Giełda Staroci Numizmatów i Osobliwości już od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Podczas świdnickiej giełdy stałe spotkania mają kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.
Mimo zimowej aury, w pierwszą niedzielę stycznia chętnych do polowania na najróżniejsze skarby na świdnickim Rynku oraz przyległych uliczkach nie zabrakło. Dla tych, którzy nie zdążyli odwiedzić świdnickiej giełdy przygotowaliśmy krótki, wirtualny spacer.
/mn/





![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking-ul.-Slowianska-100x75.jpg)



![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)