W świdnickim oknie życia 27 stycznia po raz drugi w historii zadźwięczał dzwonek. W środku siostry zakonne znalazły niemowlę. Pierwsze dziecko w świdnickim oknie znalazło się we wrześniu 2019 roku i był to chłopiec.

Okno życia prowadzone przez Caritas Diecezji Świdnickiej znajduje się w budynku Przedszkola Zgromadzenia Panien Ofiarowania NMP przy ulicy Piekarskiej 2, a zostało otwarte w maju 2010 roku. – Alarm rozległ się kilka minut po 13.30. Siostra Teresa, która pełniła dyżur przy oknie, znalazła w nim małą dziewczynkę. Miała ok. 1-2 tygodni. Była czysta, zadbana, wyglądała na zdrową. Była w nosidełku, a obok niej leżała butelka z przygotowanym mlekiem – relacjonuje w Gościu Świdnickim s. Ewa Mierzwa, dyrektor placówki. Dziewczynce na cześć założycielki zakonu i wspominaną 27 stycznia św. Anielę Merici nadano imię Zofia Aniela.
Siostry zawiadomiły dyrektora Caritas Świdnica, policję i pogotowie ratunkowe, które zabrało niemowlę – jak podał Gość Niedzielny – do szpitala powiatowego w Dzierżoniowie.
Zadaniem policji jest ustalenie tożsamości dziecka. Jeżeli nie uda się jej ustalić, sąd nadaje dziecku imię i nazwisko oraz na mocy jego decyzji wydawany jest akt urodzenia. Dziecko trafia do adopcji.
/opr. red./
![Szły po śmierć. II Marsz Pamięci więźniarek FAL Graben w Strzegomiu [FOTO/Video]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/20260208_Marsz_Pamieci_w_Strzegomiu-4-238x178.jpg)








![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)