Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zastosować folię grzewczą pod panelami?

Jak zastosować folię grzewczą pod panelami?

0

utrzymaniu świetnie pasują zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji wnętrza. Można je też wykorzystać wtedy, gdy planowane jest ogrzewanie podłogowe foliami grzewczymi. Jakie są zalety takiego rozwiązania i na co zwrócić uwagę?

Rodzaje paneli i folii grzewczych

Niewątpliwym atutem folii grzewczej jest łatwy, szybki i tani (w porównaniu do innych systemów podłogowych) montaż. Nawet w średniej wielkości domu o powierzchni powyżej 100 m2 może to zająć zaledwie jeden dzień. Ważne jednak, żeby odpowiednio dobrać folię grzewczą i panele podłogowe. Najczęściej stosowane z ogrzewaniem okładziny podłogowe:

  • Panele laminowane – stosowane w salonie, kuchni, sypialni i pokojach. Proste w montażu, w bogatej kolorystyce, sprawdzają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogi folią grzewczą HD-G. Panele podłogowe montowane są w systemie pływającym na tzw. zamek. Umożliwia to dokładną instalację folii grzewczej na całej powierzchni pomieszczenia (oprócz zabudowy stałej), co pozwala uzyskać ogrzewanie płaszczyznowe.
  • Deska warstwowa – trwała i elegancka. Stosuje się do niej specjalną folię grzewczą HD-EPL o grubości 0,45 mm.
  • Panele winylowe SPC – wytrzymałe, a równocześnie proste w montażu. Doskonale nadaje się tutaj nowoczesna folia grzewcza HD-PRO o grubości 0,5 mm docinana co 1 cm lub HD-EPL o grubości 0,45 mm.

Ogrzewanie folią grzewczą pod panelami

Folie grzewcze mogą być stosowane nie tylko jako dodatkowe ogrzewanie, ale też jako podstawowe źródło ciepła w pomieszczeniu, czy domu. Zastosowane jako część ogrzewania podłogowego powinny wówczas pokrywać około 70% powierzchni lub więcej. Montaż można przeprowadzić zarówno w nowych, jak i remontowanych nieruchomościach. Dzięki programowalnym termostatom pokojowym uzyskujesz system bezobsługowy o wysokiej bezawaryjności (folie grzewcze HD objęte są wieloletnią gwarancją).

Folia grzewcza pod panele to również gwarancja równomiernego ogrzewania bez nieprzyjemnych, zimniejszych stref na podłodze. Ponadto dla paneli laminowanych i ogólnie podłóg bardzo ważne jest nieprzekraczanie pewnego zakresu temperatur (najczęściej 28°C), co można osiągnąć przy wspomnianym 70% pokryciu. Wówczas system grzewczy pracuje na umiarkowanych temperaturach, które nie szkodzą panelom, i wystarczy zainstalowanie folii grzewczej o mocy 80 W/m2 (nowe budownictwo) lub 140 W/m2 (budynki po termomodernizacji). Dodatkowo przy równomiernym pokryciu foliami grzewczymi podłoga również nagrzewa się równomiernie, dzięki czemu okładzina pracuje w sposób jednolity, co również wpływa na jej żywotność.

Schemat montażu folii grzewczej pod panelami

Ogrzewanie podłogowe oparte o folię grzewczą składa się z kilku warstw. W pomieszczeniu suchym schemat (od warstwy najniższej) to:

  • podłoga – wylewka z betonu, płyty OSB/MFP,
  • folia paroizolacyjna – o grubości 0,2 mm zapewnia ochronę przed wilgocią,
  • podkład izolacyjny HD – termoizolacja 5 mm, w której umieszcza się również elementy złączne folii grzewczej oraz przewody zasilające, o odporności na ściskanie odpowiedniej do typu podłogi,
  • czujnik temperatury podłogi,
  • folia grzewcza HD (0,338 mm, 0,45 mm lub 0,45 mm),
  • folia paroizolacyjna 0,2 mm,
  • panele (wykończenie podłogi).

Decydując się na zastosowanie folii grzewczych Heat Decor zyskujesz niezawodny produkt o bardzo dobrych parametrach, opracowany na podstawie szczegółowych testów i badań. Znajdziesz u nas szeroki wybór folii grzewczych zarówno pod względem mocy i wielkości, jak i przeznaczenia. Sprawdź naszą ofertę! – zachęca sklep.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDzisiaj ogólnopolski protest rolników. Policjanci przypominają o możliwych utrudnieniach w ruchu
Następny artykułSilny wiatr już daje o sobie znać. Kilka miejscowości bez prądu