Strona główna Sport Inne Efektowny triumf świdnickich koszykarzy

Efektowny triumf świdnickich koszykarzy

0

Dziewiąte zwycięstwo w bieżącej kampanii rozgrywkowej powędrowało dziś na konto koszykarzy Domino Polonii Świdnica. Nasza drużyna w zaległym meczu 11. kolejki III ligi pokonała bardzo pewnie w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie zespół Młodzieżowego Klubu Koszykówki Basket Gorzów Wielkopolski.

Podopieczni grającego trenera Piotra Ciskanie mieli większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala, choć można było spodziewać się kłopotów. W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema ekipami górą byli co prawda świdniczanie, ale było to najtrudniej zdobyte zwycięstwo w delegacji w tym sezonie (87:82). W rewanżu dzielili i rządzili na parkiecie już tylko gospodarze, triumfując 96:50.

Pewne zwycięstwo naszej drużyny po bardzo dobrym spotkaniu. Widać, że forma rośnie przed najważniejszymi i decydującymi meczami sezonu. Była okazja do przetrenowania rozwiązań taktycznych oraz możliwość gry całej rotacji zespołu, co pomoże nam lepiej rozkładać siły w kolejnych meczach i jak zwykle wspaniała świdnicka publiczność. Obecny bilans (od red. 9-3) daje nam na ten moment awans do baraży o II ligę, ale przed nami bardzo trudne spotkania – przekazują szczęśliwie gospodarze dzisiejszej potyczki.

Domino Polonia Świdnica – Młodzieżowy Klub Koszykówki Basket Gorzów Wielkopolski 96:50

Polonia: Słobodzian (23), Ozga (20), Soboń (11), Poradzisz (11), Kaczmarczyk (10), Stokłosa (8), Sieńko (6), Kosmala (5), Cisek (2), Rumniak.

/MDvR, FOTO: Domino Polonia Świdnica/

Poprzedni artykuł32. Finał WOŚP. Trwa wielkie liczenie. Będzie rekord w powiecie świdnickim? [GALERIA ZDJĘĆ]
Następny artykułDyskotekowe zakończenie zimowych ferii na świdnickim lodowisku [FOTO/VIDEO]