Strona główna Sport Inne Dreszczowiec dla świdniczan!

Dreszczowiec dla świdniczan!

0

Z ekipą Chrobrego XXI Kłodzko nigdy nie jest łatwo i tak było też i tym razem. Koszykarze Domino Polonii Świdnica musieli się sporo napocić, by sięgnąć po pełną pulę w starciu 13. kolejki III ligi. Zacięta walka trwała do ostatnich sekund pojedynku, w których zdołali odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mimo że w tabeli podopieczni trenera Piotra Ciska plasują się wyżej i mieli przed tym pojedynkiem znacznie lepszy bilans zwycięstw do porażek (7:3 / 5:5), to można było się spodziewać trudnej przeprawy. Dodajmy do tego, że nasi koszykarze byli „głodni” rewanżu za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to ulegli na wyjeździe 68:77. Pierwsza połowa należała do naszych zawodników. Biało-zieloni wygrali obie kwarty, choć skromnie i do przerwy prowadzili różnicą pięciu „oczek” (42:37). Trzecia odsłona to małe „trzęsienie ziemi”. Przeciwnicy zdominowali przebieg wydarzeń na parkiecie, świetnie spisywali się w ofensywie, wykorzystując błędy miejscowych. W efekcie odrobili straty z nawiązką, szybko doprowadzając do remisu, a następnie wychodząc na prowadzenie. Przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było 67:63 da przeciwników. Co ciekawe w każdej z trzech pierwszych kwart gospodarze zdobyli identyczną liczbę punktów – 21. W finałowej odsłonie trzeba było gonić, ale ta sztuka nam się udała. Po prawdziwym horrorze, najpierw na 18 sekund przed końcową syreną doprowadziliśmy do remisu 78:78, a następnie zdołaliśmy zadać jeszcze decydujący cios, wygrywając 80:78.

Zespół Polonii w swoim dorobku ma obecnie 8 zwycięstw i 3 porażki plasując się na trzeciej pozycji w tabeli III ligi koszykówki mężczyzn. Identyczny dorobek mają jednak drugi MKS Sokół Basket Żary i czwarty WSTK Wschowa. Prowadzili z bilansem 11-1 Klub Sportowy Basket Legnica. Kolejny bój o punkty rozegramy w niedzielę, 28 stycznia. W zaległym spotkaniu 11. kolejki podejmiemy na własnym parkiecie drużynę Młodzieżowego Klubu Koszykówki Basket Gorzów Wielkopolski.

Domino Polonia Świdnica – Chrobry XXI Kłodzko 80:78 (21:18, 21:19, 21:30, 17:11)

Polonia: Kosmala (33), Słobodzian (22), Soboń (9), Ozga (7), Sieńko (5), Stokłosa (4), Olszak, Kaczmarczyk, Młynarski, Poradzisz, Rumniak, Cisek.

Chrobry: Barnaś (17), Kurowski (16), Krupiński (14), Poręba (14), Walasek (8), Kmieć (5), Majcher (2), Koremba (2), Mielnicki, Volobuiev, Chrzanowski, Malik.

/MDvR, FOTO: FB Domino Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułJego prace można oglądać w Europie i nadmorskich kurortach. Artysta i mistrz kolarski Franciszek Jowik szykuje nową wystawę [WYWIAD]
Następny artykułModlitwy katolików w Polsce: tradycja i współczesność