Strona główna Wydarzenia Dobromierz Budynek w Dobromierzu grozi zawaleniem. Konieczne ograniczenie ruchu na przyległej ulicy

Budynek w Dobromierzu grozi zawaleniem. Konieczne ograniczenie ruchu na przyległej ulicy

0

Ze względu na zły stan techniczny budynku gospodarczego przy ulicy Świdnickiej w Dobromierzu – stanowiącego własność Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – bezpośrednio zagrażający bezpieczeństwu osób poruszających się drogą gminną, od czwartku, 11 stycznia nastąpi ograniczenie ruchu na przyległej ulicy. Droga zostanie zwężona do jednego pasa ruchu i zamknięta dla samochodów ciężarowych.

Podczas kontroli w listopadzie 2022 roku i lutym 2023 roku oraz w wyniku decyzji wydanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świdnicy stwierdzono, że więźba dachowa przy ścianie budynku należącego do KOWR uległa zawaleniu, a górna część ściany szczytowej jest odchylona od pionu w kierunku wjazdu na posesję. Właściciel obiektu został zobowiązany do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynku do 30 listopada 2023 roku, co nie nastąpiło – przekazano w komunikacie Urzędu Gminy Dobromierz.

W związku z powyższym, ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w obszarze przyległym do budynku, do czasu usunięcia zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz bezpieczeństwa mienia, mając na uwadze regulacje prawne wynikające z ustawy o drogach publicznych, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wystąpił do Wójta Gminy Dobromierz z wnioskiem o zamknięcie dla ruchu części drogi przy w/w budynku gospodarczym, która znajduje się w strefie niebezpiecznej, na szerokości nie mniejszej niż 6 metrów – poinformowano.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułNowa stanica rowerowa gotowa. Wkrótce otwarcie punktu dla turystów
Następny artykułW halach zimno, negocjacje bez postępu. Pracownicy „Karoliny” sami zaczynają odchodzić