Strona główna Wydarzenia Świdnica „Akademia Lidera Edukacji” dla dyrektorów. Szkoły i przedszkola będą lepiej zarządzane

„Akademia Lidera Edukacji” dla dyrektorów. Szkoły i przedszkola będą lepiej zarządzane

0

Podnoszeniu kompetencji i rozwojowi kadry zarządzającej świdnickimi placówkami oświatowymi ma służyć szkolenie odbywające się w ramach Akademii Lidera Edukacji – autorskiego programu przygotowanego przez Instytut Heweliusza z Wrocławia. Uczestniczy w nim 26 osób.

Akademia Lidera Edukacji to autorski program Instytutu Heweliusza, który został napisany z myślą o dyrektorach placówek oświatowych. Przygotowali go doświadczeni trenerzy, pracownicy naukowi z czołowych uczelni w kraju oraz praktycy z kilkunastoletnim stażem w swoich dziedzinach. Wierzę, że ta wiedza, którą dyrektorzy szkół i przedszkoli zdobyli na zajęciach pomoże im rozwijać miejsca, które tworzą, bo to miejsca magiczne, które zostają w naszych sercach i głowach na całe życie – mówi Ilona Byra, prezes zarządu Instytutu Heweliusza.

Program Akademii Lidera Edukacji to dziewięć dni warsztatowych. Zakres tematyczny kursu tworzą szkolenia m.in. z: prawa oświatowego, finansów, wystąpień publicznych, mediacji, komunikacji i zarządzania szkołą w zmiennym środowisku. Uczestnicy akademii dowiedzą się również jak budować markę szkoły, jak sektor IT może przyczynić się do promocji szkoły, zdobywania sponsorów i dodatkowych środków.

Szkolenie pozwoli dyrektorom nie tylko poszerzyć wiedzę o funkcjonowaniu szkoły czy też przedszkola, ale także rozwinąć kompetencje, które ułatwią im kierowanie własną karierą. Dzięki temu lepiej będą mogli wywiązywać się z obowiązków menadżerskich i zarządzać swoją placówką tak, aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki – wskazuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBędą gminne mieszkania i ponad milion złotych dla sołectw w gminie Świdnica
Następny artykułChcą wymienić wszystkie miejskie autobusy na „elektryki”. Kolejne podejście do wielomilionowego zamówienia