Strona główna Kultura A Capriccio z kolędami w świdnickiej katedrze

A Capriccio z kolędami w świdnickiej katedrze [FOTO]

0

8 stycznia świdniczanie mogli ich usłyszeć w Kościele Pokoju, a wczoraj w świdnickiej katedrze. Zespół Wokalny „A Capriccio” z Sobótki pod dyrekcją Natalii Magnuckiej zaprezentował się w świątecznym repertuarze, zachwycając kunsztem wykonania kolęd i pastorałek.

Chórzyści zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, ale też mniej znane świąteczne kompozycje. W chóralnym wykonaniu ukazującym piękno wielogłosu usłyszeliśmy, chociażby „Hej kolęda, kolęda”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Mario, czy już wiesz?”. W repertuarze znalazły się też zagraniczne bożonarodzeniowe utwory w tym m.in. tradycyjna angielska kolęda z około XVI w. „God rest ye merry gentlemen”. Publiczność zgromadzona w świdnickiej katedrze wielokrotnie nagradzała śpiewaków brawami.

Zespół wokalny „A Capriccio” działa przy Ślężańskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Powstał w styczniu 2011 r. z inicjatywy dyrygenta Wojciecha Magnuckiego, absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W repertuarze naszego zespołu znajdują się pieśni sakralne i świeckie. „A Capriccio” śpiewa w wielogłosie utwory klasyczne kompozytorów różnych epok oraz utwory o charakterze ludowym i rozrywkowym w opracowaniu współczesnych muzyków. Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy 3. miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Vratislavia Sacra” we Wrocławiu oraz 1 miejsce w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Sakralnej „Vox Domini” w Prusicach.

/red./
Informacje o zespole pochodzą z YT.
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSamochody akumulatorowe dla dzieci – Zabawa poprzez edukację
Następny artykułMożna oddać krew na świdnickim Rynku