Strona główna Wydarzenia Dobromierz 11 milionów na rozwój lokalnej przedsiębiorczości i wsparcie gospodarstw agroturystycznych

11 milionów na rozwój lokalnej przedsiębiorczości i wsparcie gospodarstw agroturystycznych

0

Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” rozdysponuje unijne środki, które w najbliższych latach zostaną przeznaczone na m.in. na rozwój przedsiębiorczości, wsparcie gospodarstw agroturystycznych oraz aktywizację mieszkańców. Informację w tej sprawie przekazano podczas konferencji podsumowującej dotychczasową działalność Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku w Dobromierzu.

Do naszych beneficjantów do roku 2027 trafi ponad 11 mln złotych, a ponad 2,5 mln złotych zostanie przeznaczone na zarządzanie strategią, a więc na funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania. W związku z czym można stwierdzić, że na obszar LGD „Szlakiem Granitu” trafi ponad 14 mln złotych ze środków unijnych – poinformował Krystian Ulbin, prezes LGD „Szlakiem Granitu”. Pierwsze nabory dla beneficjentów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 zostaną ogłoszone najprawdopodobniej w drugiej połowie 2024 roku.

Jeżeli chodzi o zakres wydatkowania, przede wszystkim w dalszym ciągu będziemy wspierać tworzenie nowych firm, jak i rozwijanie istniejących działalności gospodarcze. Nowością jest wsparcie zagród edukacyjnych i gospodarstw agroturystycznych. Planujemy również tworzyć lub przebudowywać istniejącą infrastrukturę turystyczną. Planujemy również wesprzeć obiekty zabytkowe – wyliczał Ulbin.

Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” działa na obszarze siedmiu gmin w powiecie świdnickim i średzkim. Organizacja do tej pory pozyskała ponad 16 mln złotych, które trafiły na obszar partnerstwa i dały możliwość realizacji ponad 140 projektów. Od pół roku w Dobromierzu działa też Centrum Turystyczne Granitowego Szlaku, które w tym czasie odwiedziło ponad tysiąc turystów. Jest ono również przestrzenią dla promocji ponad 40 lokalnych producentów z terenu dwóch powiatów.

/mn/

Poprzedni artykułSposoby na wykorzystanie pędzli do makijażu
Następny artykułMiała uderzyć w zaparkowane auto i odjechać. Teraz szuka jej policja