Strona główna Artykuł sponsorowany Zanim kupisz używane auto, sprawdź je w Autoryzowanym Serwisie Toyota Nowakowski

Zanim kupisz używane auto, sprawdź je w Autoryzowanym Serwisie Toyota Nowakowski

0

Wiele osób skuszonych ceną decyduje się na zakup samochodu z ,,drugiej ręki’’. Niezależnie od tego, czy auto zakupimy w kraju, czy za granicą, zawsze pojawia się wiele pytań – w jakim faktycznym stanie jest samochód? Czy jest po wypadku? Czy sprzedawca coś przed nami ukrywa?  Tego wszystkiego możemy dowiedzieć się w Serwisie Toyota Nowakowski i to najlepiej jeszcze przed zakupem wypatrzonego przez nas samochodu. Więcej o usługach, specjalnych programach dla Klientów oraz cenach opowiada w wywiadzie Jacek Wierzbicki – kierownik Serwisu w salonie Toyota Nowakowski w Wałbrzychu.

Co zrobić w sytuacji, kiedy zakupiłem samochód z drugiej ręki, nie jestem pewny stanu technicznego i chciałbym też poznać historię pojazdu?Nic prostszego! Zapraszamy do serwisu Toyota Nowakowski w Wałbrzychu. Tam dokładnie sprawdzimy samochód, jak i jego historię.

Co dokładnie będzie sprawdzone,  no i ile to będzie to kosztowało? Najlepiej zrobić taki przegląd jeszcze przed zakupem. Pojazdy naszych Klientów sprawdzamy bardzo szczegółowo, ponieważ bardzo nam zależy na ich bezpieczeństwie, zwłaszcza kupując samochód z drugiej ręki, a tym bardziej z zagranicy – gdzie często zarówno stan techniczny, jak i historia pojazdu wraz z przebiegiem pozostawia wiele do życzenia. Od tego właśnie zaczynamy, czyli od przyjrzenia się historii pojazdu, jeżeli auto było serwisowane w ASO. W naszym systemie sprawdzamy, czy auto miało jakiekolwiek naprawy gwarancyjne, kontrolujemy czy nie jest objęte akcją serwisową. Tu chciałbym podkreślić, iż kampanie serwisowe wykonujemy bezpłatnie, nawet jeżeli samochód jest już po gwarancji. W kolejnym  etapie samochód trafia na linię diagnostyczną, po której dowiemy się, w jakiej kondycji jest zawieszenie, amortyzatory, układ hamulcowy i przy okazji, czy jest niezbędna korekta geometrii kół. Nasz technik oceni stan podwozia, ewentualne nieszczelności bądź wycieki, stan i jakość płynów eksploatacyjnych. Skontrolujemy pojazd pod kątem napraw blacharsko – lakierniczych i co jest bardzo ważne postaramy się dowiedzieć, czy auto uczestniczyło w jakimś poważnym wypadku. Przez wiele lat doświadczeń wiemy, że samochód może wyglądać pięknie na pierwszy rzut oka, ale jak się dokładnie temu przyjrzymy, to dowiadujemy się bardzo ciekawych rzeczy. Na koniec przeprowadzamy diagnostykę komputerową w celu wykrycia zapisanych błędów w układach elektrycznych czy sterownikach silnika. Podsumowując  po takim przeglądzie możemy być pewni co do obecnego  stanu technicznego samochodu, który chcemy zakupić, a cena? To 350 zł za cały wyżej wymieniony zakres. Jak za poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego kwota nie wydaje mi się wygórowana.

No dobrze, zakupiłem ten samochód, który jest już po gwarancji, znam jego stan techniczny, ale chciałbym wymienić olej i filtry. Ponoć, jak to się mówi: „w ASO jest na pewno drogo”, czy mam szukać serwisów niezależnych, czy skusić się na wymianę u Państwa?

 „Na pewno drogo” – słyszymy to niejednokrotnie, ale jak rozmawiamy z Klientem na miejscu, okazuje się, że wcale nie tak drogo. Wręcz przeciwnie, są usługi i części, które niejednokrotnie są w porównywalnych cenach do warsztatów nieautoryzowanych, a nawet u nas są tańsze! Nie mówię już o przewadze oryginalnych części nad zamiennikami, na ten temat można by napisać książkę. Chciałbym również nadmienić, że kto ma lepiej znać samochód marki Toyota jak nie nasi technicy? Bieżące i ciągłe szkolenia, najnowsze informacje techniczne – my mamy to zakodowane w DNA! Wielokrotnie wracają do nas Klienci, którzy „próbowali sił” w warsztatach niezależnych, gdzie bez szczegółowej wiedzy, ktoś się zabierał np. za naprawę Toyoty Hybrydowej i skutki takich prób, okazywały się jednak ponad siły warsztatu i spowodowanie jeszcze większych szkód. Dla tego zapraszamy do Nas – do specjalistów, którzy znają Toyoty jak nikt inny.  A wracając do wymiany płynów eksploatacyjnych i filtrów – Toyota zaproponowała swoim Klientom program Serwis Dobrych Cen, czyli program części i usług dedykowany dla samochodów, które są już po gwarancji. Co do konkretnych cen, zależy to oczywiście o modelu czy rodzaju silnika. Szczegóły dotyczące Serwisu Dobrych Cen znajdziecie Państwo tutaj: Toyota Nowakowski – Toyota po gwarancji? Sprawdź ofertę Serwisu Dobrych Cen (toyotawalbrzych.pl)

Ale zaraz, przecież mówi się , że „Toyoty się nie psują”.
I dlatego jest jeszcze coś poza Serwisem Dobrych Cen, czyli nowość Gwarancja Relax.

Na czym ona polega?

Producenci Toyoty, tak ufają swojemu produktowi, że postanowili wręczyć swoim Klientom Gwarancję Relax na ich Toyoty aż do 10 lat.

A ile kosztuje taka gwarancja?

Zupełnie nic. Wystarczy tylko wykonać przegląd eksploatacyjny, wynikający z przebiegu lub wieku pojazdu, zgodnie z odpowiednim interwałem przeglądowym, czyli wymianę płynów eksploatacyjnych, filtrów, które i tak wymieniamy przynajmniej raz w roku. Oczywiście podczas takiego przeglądu dokonujemy jeszcze dodatkowo weryfikacji kilkudziesięciu punktów kontrolnych zawartych w specjalnej karcie przeglądowej. Przeglądy różnią się od siebie zakresem czynności w zależności od przebiegu, jak i wieku pojazdu. Najlepiej będzie odwiedzić naszą stronę Toyota Nowakowski – Toyota Pewne Auto | Gwarancje serwisowe Toyoty (toyotawalbrzych.pl) lub po prostu zadzwonić na numer telefonu: +48 74 648 17 11,  gdzie nasz zespół doświadczonych pracowników przekaże wszystkie niezbędne informacje.

Jakie wymagania co przebiegu lub wieku musi spełniać moja Toyota, aby uruchomić Gwarancję Toyota Relax?

Po każdym przeglądzie samochód dostanie nową ochronę gwarancyjną trwającą zwykle 12 miesięcy lub 15 000 km, zależy co nastąpi wcześniej, następnie przy kolejnych przeglądach Relax przedłuży jej ważność…i tak do 10 lat lub 185 000 km całkowitego przebiegu auta.

Rewelacja! Nie wiedziałem, że jest taki program w Toyocie!

Wiele osób nie wie też, że posiadamy własną Stację Kontroli Pojazdów, gdzie możemy wykonać obowiązkowe co roczne badanie techniczne do dowodu rejestracyjnego, a cena tego badania jest taka sama w całej Polsce i nawet ostatnio spadła o złotówkę.

Dziękuję za wyczerpujące informację, no cóż, nie pozostaje mi nic innego jak umówić się sprawdzenie samochodu po zakupie, a później na przegląd RELAX.

 Zapraszamy serdecznie do naszego salonu Toyota Nowakowski w Wałbrzychu przy ul. Uczniowskiej 21  lub w Jeleniej Górze przy ul. Batalionów Chłopskich 1A. Do zobaczenia!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFantastyczne, biało-zielone mikołajki! [150 ZDJĘĆ]
Następny artykułPokaz futbolu w Witoszowie Dolnym