Strona główna Wydarzenia Świdnica „Wymiana ciepła”. Można przekazać kurtki i płaszcze potrzebującym

„Wymiana ciepła”. Można przekazać kurtki i płaszcze potrzebującym

0

Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw ciepłe okrycie wierzchnie na wieszaku. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, jeszcze przed świętami, możemy wyposażyć w ciepłe kurtki nie tylko osoby bezdomne, ale również samotnych czy przeżywających trudności finansowe – zachęca świdnicki magistrat. Odzież można zostawić przed Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy.

– Zapraszamy do udziału w akcji „Wymiana ciepła”. Jeśli posiadacie Państwo ciepłą kurtkę lub płaszcz, które mają niewielkie ślady użytkowania, możecie pomóc. Wystarczy, że przyniesiecie takie okrycie i powiesicie na naszym wieszaku. A osoby, które mają taką potrzebę będą mogły ubrać się ciepło, czyli podejść do wieszaka i wziąć potrzebne okrycie. Proszę się nie martwić, ubrania nie będą mokre, ponieważ każdy wieszak ma worek foliowy – mówi Dorota Szyłobryt, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Do czwartku, 21 grudnia będzie możliwość pozostawienia okrycia na wieszaku lub skorzystania z przekazanych kurtek i płaszczy. Ważne jest tylko to, żeby ciuchy były czyste i niezniszczone. Wieszak znajduje się przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej 7.

/Źródło UM w Świdnicy/
fot. D.Gębala Miejska Biblioteka Publiczna

Poprzedni artykułŚwiąteczne spotkanie w sportowej atmosferze przy ognisku [FOTO]
Następny artykułNiezwykłe dzieje Śmiałowic opisała w książce. Lucyna Szpilakowska spotkała się z czytelnikami [FOTO]