Strona główna 112 Sprawdź światła w samochodzie. Ostatnia szansa na skorzystanie z bezpłatnego badania

Sprawdź światła w samochodzie. Ostatnia szansa na skorzystanie z bezpłatnego badania

0

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji, w wybranych stacjach kontroli pojazdów na terenie całego kraju można dokonać bezpłatnego przeglądu świateł w samochodzie. Po raz ostatni w tym roku z takiej możliwości będzie można skorzystać w najbliższą sobotę, 9 grudnia.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W ramach kampanii zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, z bezpłatnego przeglądu oświetlenia będzie można skorzystać jeszcze 9 grudnia. Na terenie powiatu świdnickiego taka możliwość będzie na następujących stacjach diagnostycznych:

  • OSKP ul. Bystrzycka 14, 58-100 Świdnica, w godzinach 7:00-13:00, tel. 74 852 25 84
  • MARTIN&MATEO OSKP ul. Szarych Szeregów 6, 58-100 Świdnica, w godzinach 8:00-14:00, tel. 74 851 20 00
  • OSKP „EKO-WOD” ul. Towarowa 12-14, 58-100 Świdnica, w godzinach 6:00-14:00, tel. 74 856 92 70

Z pełnym wykazem stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii można się zapoznać na stronie Komendy Głównej Policji, jak również na stronach jednostek policji w całej Polsce oraz partnerów akcji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwięty Mikołaj z wizytą u pływaków Rekina [FOTO]
Następny artykułRzeźby z zawalonej wieży ratuszowej zdobiły kwietniki. Po 56 latach powróciły do centrum Świdnicy [FOTO]