Strona główna 112 Sople lodowe nad głowami. Gdzie zgłaszać?

Sople lodowe nad głowami. Gdzie zgłaszać?

0

Do problemów na jezdniach i chodnikach doszły lodowe sople. Gdzie zgłaszać zagrożenie w Świdnicy?

fot. SM w Świdnicy

Prawo budowlane stanowi, że właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany zapewnić dochowując należytej staranności bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziałujących na obiekt związanych z działaniem człowieka lub siły natury, takich jak: intensywne opady atmosferyczne, w tym opady śniegu, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska – wskazuje Barbara Rajca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Świdnicy.

Kodeks wykroczeń za niestosowanie się do obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości przewiduje karę grzywny w wysokości 1500 złotych.

– W przypadku zauważenia sopli zagrażających naszemu bezpieczeństwu należy niezwłocznie powiadomić administratora budynku. Nie zawsze jednak jest to możliwe. W takiej sytuacji informację o zagrożeniu należy przekazań do dyżurnego naszej jednostki – tel. 986 lub do centrum powiadamiania ratunkowego 112 – informuje świdnicka straż miejska.

/red./

Poprzedni artykułZimowe warsztaty lawendowe
Następny artykułDominika Ostałowska odwiedziła Świdnicę. Znana aktorka opowiadała o życiu i karierze [FOTO]