Strona główna Wydarzenia Żarów Nowy sprzęt trafił do strażaków z gminy Żarów

Nowy sprzęt trafił do strażaków z gminy Żarów

0

Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Pożarzyska, Wierzbnej i Żarowa otrzymały wsparcie finansowe na zakup nowego sprzętu strażackiego.

fot. OSP Pożarzysko

Do ochotników z Pożarzyska trafił ponton, który pozwoli im prowadzić działania ratownicze na wodzie. – Ponton o długości 330 cm i szerokości 155 cm z pompowanym kilem i aluminiową, składaną podłogą, jest w stanie zabrać na pokład cztery dorosłe osoby. Ma możliwość zamontowania silnika zaburtowego o mocy 15KM. Zakup został zrealizowany dzięki wsparciu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, Gminy Żarów oraz ze środków własnych – mówi Łukasz Brańka z OSP Pożarzysko, kierując podziękowania do darczyńców.

Finansowe wsparcie z WSSE w wysokości 5 tys. złotych trafiło do OSP Żarów. – Dzięki temu mogliśmy zrealizować cel „Zakup sprzętu ćwiczebnego dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żarowie”. Sprzęt ćwiczebny obejmuje Tunel MDP CTIF/MS oraz ścianę do bojówki MDP CTIF i będzie bardzo pomocny dla dzieci i młodzieży, które wyraziły chęć wstąpienia do MDP w OSP Żarów – przekazali żarowscy strażacy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Do naszej jednostki dotarł prezent w postaci wsparcia finansowego na zakup 7 wysokiej jakości węży pożarniczych. Zakup był możliwy dzięki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, której za dotację serdecznie dziękujemy. Podziękowania za pomoc składamy również burmistrzowi Leszkowi Michalakowi – czytamy na Facebooku OSP Wierzbna.

/UM Żarów, opr. mn/

fot. OSP Pożarzysko

Poprzedni artykułAlert już pomarańczowy. Wieje coraz mocniej
Następny artykułŚwidnicka młodzież tańczyła w Indiach. Wspomina też wielką gościnność rodzin [FOTO]