Strona główna Sport Piłka ręczna Końcówka zdecydowanie dla gospodarzy

Końcówka zdecydowanie dla gospodarzy

0

Bardzo zacięty mecz stoczyli w Nowej Soli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Trzy punkty zostały jednak w hali gospodarzy. Trójka wygrała 29:23 (14:15). Wynik rozstrzygnął się w ostatnich dziesięciu minutach.

Do 50. minuty oba zespoły szły „łeb w łeb”. Minimalną przewagę miał ŚKPR, ale na tablicy wyników bardzo często był remis. W decydującym fragmencie gospodarze zmienili system obrony, co wprowadziło nerwowość w naszej drużynie. Kilka błędów, nieskutecznych rzutów przełożyło się na szybkie kontry rywali. Od stanu 21:20 Trójka rzuciła sześć bramek z rzędu i było po meczu.

Końcowy wynik 29:23 pozostawił spory niedosyt w świdnickim zespole. Przy lepszej koncentracji zwycięstwo było w zasięgu podopiecznych Krzysztofa Terebuna.

Punktów trzeba będzie spróbować poszukać za tydzień w ostatnim meczu w tym roku. Zadanie nie będzie należało do łatwych, bo do Świdnicy przyjedzie GOKiS Kąty Wrocławskie (sobota, 16 grudnia, godz 18.00, hala Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno). Ale derby rządzą się swoimi prawami, a Szare Wilki bardzo ambicjonalnie podejdą do tych zawodów.

Trójka Nowa Sól – ŚKPR Świdnica

Przebieg meczu: 5 min (1:1), 10 min (3:3), 15 min (6:7), 20 min (8:9), 25 min (11:12), 30 min (14:15), 35 min (15:16), 40 min (17:17), 45 min (19:19), 50 min (21:20), 55 min (26:20), 60 min (29:23)

ŚKPR: Shupyk, Mirga, – Etel 7, Pęczar 3, Galik 3, Piróg 3, Zelek 2, Sz. Pedryc 2, Szporko 1, Wołodkiewicz 1, P. Pedryc

Karne: Trójka 3/3, ŚKPR 4/3

Kary: Trójka 8 min, ŚKPR 4 min