Strona główna 112 Kolizja za kolizją na krajowej „piątce”

Kolizja za kolizją na krajowej „piątce” [FOTO]

0

Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń w wyniku dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze krajowej nr 5 w rejonie miejscowości Rusko i Mielęcin. W krótkim odstępie czasu zderzyły się tam trzy samochody osobowe oraz pojazd ciężarowy.

fot. OSP Jaroszów

Do pierwszej kolizji na krajowej „piątce” doszło krótko przed godziną 18.00, natomiast pół godziny później służby ratunkowe zostały poinformowane o drugim zdarzeniu w tym samym miejscu. – Na wysokości Mielęcina doszło do najechania na tył pojazdu ciężarowego przez samochód osobowy. Powstał korek i w wyniku zamieszania na drodze zderzyły się kolejne dwa samochody. Według wstępnych informacji nikomu się nic nie stało. Droga jest chwilowo nieprzejezdna – mówi asp. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Rusko kierujący pojazdem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki MAN. Kierujący nie korzystali z pomocy medycznej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Trwa wyjaśnianie okoliczności drugiego z drogowych zdarzeń.

/mn/

fot. OSP Jaroszów

Poprzedni artykułNie będzie nocnych i świątecznych dyżurów aptek. „Prezent” na nowy rok zostawił rząd PiS i sejm poprzedniej kadencji
Następny artykułNowe ślizgacze na lodowisku