Istnieje przekonanie, że w firmie najlepiej sprawdzi się internet światłowodowy. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu ten rodzaj przyłączenia do sieci przynosi wiele korzyści. Na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy, którzy chcą zapewnić w swoim biurze stabilne i nielimitowane połączenie?
Internet do biura – przewodowy czy bezprzewodowy?
Choć internet światłowodowy jest jednym z lepszych rozwiązań, to wcale nie jedynym. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się także na internet radiowy, satelitarny bądź kablowy. Żaden z nich nie ma niestety tak atrakcyjnych warunków i możliwości. Alternatywą dla światłowodu w firmach jest internet mobilny. Sprawdzi się w sytuacji, gdy właściciel firmy planuje zmianę lokalizacji biura. Może go również udostępniać swoim pracownikom na ich telefonach służbowych. Dzięki temu będą mieli dostęp do firmowego internetu podczas delegacji.
Internet światłowodowy jest rodzajem przewodowym. Oznacza to, że podłączenie do sieci odbywa się poprzez podłączenie przewodu (zwanego właśnie światłowodem) do budynku biura. Można go rozprowadzić po kablu, podłączając do niego urządzenie docelowe. O wiele częściej (zwłaszcza w większych biurach) rozprowadza się sygnał przy pomocy routera Wi-Fi.
Co jest najważniejsze przy wybieraniu internetu do biura?
Jak zabrać się do wybrania najlepszego internetu światłowodowego we Wrocławiu? Przede wszystkim najlepiej zacząć od sprawdzenia, czy lokalizacja biura jest w zasięgu światłowodu. Można to zrobić bezpośrednio na stronach internetowych poszczególnych operatorów (takich, jak np. Play) lub skorzystać z witryny internet.gov.pl. Mapa podpowie, jacy konkretni dostawcy dostarczają usługę przy danym adresie.
Sama dostępność to jednak nie wszystko. Internet firmowy powinien spełniać kilka najważniejszych wymagań:
- Stabilne połączenie, odporne na różne warunki atmosferyczne,
- Brak limitu danych,
- Niezakłócone połączenie, mimo dużej aktywności użytkowników danej sieci,
- Duża prędkość internetu.
Światłowód spełnia wszystkie te wymagania, dlatego też jest chętnie wybierany przez użytkowników. W dużych miastach, takich jak Wrocław, jest również dostępny niemal w każdej dzielnicy. Przedsiębiorcy mogą też wybierać spośród ofert od różnorodnych dostawców. Należy też pamiętać, że cena nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjności oferty. Przy wyborze powinno się też wziąć pod uwagę:
- Prędkość oferowaną w danym pakiecie – to jeden z ważniejszych aspektów. Obecnie operatorzy oferują różne pakiety, dlatego też warto dopasować je do własnych potrzeb. W mniejszych firmach, gdzie praca polega głównie na korzystaniu ze stron internetowych, obróbki dokumentów i wysyłania maili, mogą wystarczyć pakiety z nieco niższą prędkością, nawet tą od 300 Mb/s do 600 Mb/s. Jednak w tych większych zakładach pracy, gdzie charakter wykonywanych działań wymaga użycia specjalnych programów i systemów, a menadżerowie często prowadzą spotkania online, lepszym wyborem będzie pakiet od co najmniej 1 Gb/s;
- Warunki wypowiedzenia umowy – a także to, czy można ją zawrzeć na czas określony, czy nieokreślony. Szczególną uwagę powinni na to zwrócić przedsiębiorcy, którzy planują w niedalekim czasie zmianę lokalizacji biura;
- Koszt przyłączenia lub aktywacji usługi – wpływa on na całkowite koszty podłączenia światłowodu. Taka opłata jest jednorazowa.
Internet światłowodowy do biura we Wrocławiu – jakie są oferty?
We Wrocławiu funkcjonują różni dostawcy światłowodu, zarówno ci lokalni, jak i ogólnokrajowi. Jednym z nich jest operator sieci Play. Obecnie w ofercie tej firmy dostępne są 4 różne pakiety. Każdy z nich gwarantuje nieco inną prędkość:
- do 300 Mb/s,
- do 600 Mb/s,
- do 1Gb/s,
- do 5 Gb/s.
Ceny poszczególnych pakietów mogą ulegać zmianie w zależności od obowiązujących promocji. Warto jednak mieć na uwadze, że osoby, które są już klientami Play, mogą liczyć na nieco niższe kwoty.
Internet do biura we Wrocławiu czy jakimkolwiek innym mieście powinien charakteryzować się stabilnością, niezawodnością i brakiem ograniczeń. Dlatego też najlepiej jest zdecydować się na internet światłowodowy, który gwarantuje niczym nieprzerwaną pracę.
/Artykuł sponsorowany/