Strona główna 112 Idąc chodnikiem patrz nad głowę. Uwaga na sople i nawisy śnieżne!

Idąc chodnikiem patrz nad głowę. Uwaga na sople i nawisy śnieżne!

0

Zimowa aura daje się we znaki. Służby ostrzegają i przypominają, że zwisające sople lodu, śnieg zalegający na dachach oraz nawisy śniegowe są niebezpieczne dla ludzkiego życia i mogą stać się przyczyną tragedii.

Zalegający na dachach budynków śnieg może w każdej chwili zsunąć się, sople lodu natomiast zerwać i spaść, a samo zdarzenie zakończyć poważnym wypadkiem dla osoby, która akurat w tym momencie będzie szła chodnikiem. Pamiętajmy, aby każde tego typu zauważone zagrożenie zgłaszać do zarządców nieruchomości. Zwracajmy także uwagę na nieodśnieżone chodniki, by i tam nie doszło do przykrych w skutkach wydarzeń. O niewłaściwym utrzymaniu przestrzeni dla pieszych również zawiadamiajmy zarządców dróg bądź nieruchomości – przypomina asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W przypadku zauważenia sopli zagrażających naszemu bezpieczeństwu należy niezwłocznie powiadomić administratora budynku. Nie zawsze jednak jest to możliwe. W takiej sytuacji informację o zagrożeniu należy przekazać do dyżurnego naszej jednostki – tel. 986 lub do Centrum Powiadamiania Ratunkowego tel. 112 – radzi również Edward Świątkowski ze świdnickiej Straży Miejskiej.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPół tysiąca dzieciaków witało św. Mikołaja i jego pomocników [FOTO]
Następny artykułPrezydent życzy pogody ducha. Pod urzędem odśnieżone, na wielu ulicach pośniegowa breja i lód