Strona główna Sport Piłka ręczna Dreszczowiec w hali na Zawiszowie

Dreszczowiec w hali na Zawiszowie

0

Trzeci z rzędu komplet punktów powędrował na konto Szarych Wilków. Po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica wygrali we własnej hali z mocnym zespołem Realu Astromalu Leszno 31:28 (12:12) i awansował w tabeli I ligi na piątą lokatę!

To dla nas bardzo ważne zwycięstwo i bardzo ważne punkty. Całej drużynie należą się gratulacje – nie kryje radości Arkadij Makowiejew, prezes świdnickiego klubu. Kluczem do zwycięstwa okazała się bardzo solidna gra przez całe spotkanie. W sobotni wieczór ŚKPR zagrał zespołowo i wystrzegł się dłuższych przestojów, co bywało piętą achillesową w poprzednich spotkaniach. Dodatkowo absolutny „dzień konia” miał Paweł Pedryc. Mierzący 205 centymetrów wzrostu rozgrywający zdobył aż dziewięć bramek, notując przy tym skuteczność na poziomie ponad 70 procent! U gości pierwszą strzelbą był najlepszy strzelec ligi – Marcin Jaśkowski, który aż 14 (!) razy wpisał się na listę strzelców, W decydujących momentach zadrżała mu jednak ręka i w ostatnich pięciu minutach gry nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. To miało istotny wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie.

Przez pełną godzinę mecz trzymał kibiców w dużym napięciu. Na tablicy wyników najczęściej widniał remis. W 55. minucie świdniczanie po raz pierwszy odskoczyli na trzy bramki (28:25), ale goście szybko zniwelowali straty do jednego trafienia i mieli okazję na wyrównanie. Na szczęście ważną piłkę odbił Volodymyr Shupyk. Gdy po dwóch kolejnych kontrach w 59. minucie zrobiło się 30:27 stało się jasne, że komplet punktów zostanie w Świdnicy. Najlepszym zawodnikiem świdnickiej drużyny uznany został Paweł Pedryc, a u gości bramkarz Jędrzej Królikowski.

Za tydzień (sobota, 9 grudnia, godzina 17.00) ŚKPR czeka trudny wyjazdowy pojedynek z Trójką Nowa Sól.

ŚKPR Świdnica – Real Astromal Leszno 31:28 (12:12)

Przebieg meczu: 5 min (4:3), 10 min (5:5), 15 min (8:6), 20 min (8:8), 25 min (10:10), 30 min (12:12), 35 min (15:14), 40 min (17:17), 45 min (21:20), 50 min (24:22), 55 min (28:25), 60 min (31:28)

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Wiszniowski – P. Pedryc 9, Pęczar 7, Zelek 6, Piróg 3, Szporko 2, Wołodkiewicz 2, Etel 1, Czynszak 1, Sz. Pedryc, Galik, Kochlewski

Karne: ŚKPR 4/2, Real Astromal 9/6

Kary: ŚKPR 8 minut, Real Astromal 8 minut