Strona główna Sport Piłka ręczna Była walka i emocje. Bilans delikatnie na minus

Była walka i emocje. Bilans delikatnie na minus

0

Młodzież Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej ma za sobą bardzo pracowity tydzień. Przedstawiamy raport z występów młodych Szarych Wilków.

To było solidne granie dwóch czołowych drużyn w lidze, ale ze zwycięstwa cieszyli się goście. W kolejnym meczu grupy A Dolnośląskiej Ligi Chłopców ŚKPR Świdnica uległ we własnej hali Siódemce Miedzi Legnica 23:27 (11:14). Nasze młode Szare Wilczki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i szybko objęły prowadzenie 3:0. Po dziesięciu minutach był remis 7:7, ale kolejny fragment należał do gości, którzy do przerwy wypracowali trzy bramki przewagi (7:10). W drugiej części trwała walka gol za gol – mimo ambitnej postawy podopiecznym Justyny Curyl nie udało się odrobić strat z końcówki pierwszej połowy i ostatecznie ulegli 23:27.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 23:27 (11:14)

ŚKPR: W. Szmaj, Kopeć – Sawicki 9, Ożóg 4, Sz. Kocjan 4, Matlak 2, Szumowski 2, B. Miedziński 1, Suszycki 1, Włudyka.

Młodsza drużyna chłopców była gospodarzem drugiego turnieju ligowego, który odbył się w niedzielę, 3 grudnia. ŚKPR II zmierzył się z Dziewiątką Legnica i Zagłębiem Lubin. Tak, jak na inaugurację, także i teraz świdniczanie pewnie wygrali oba swoje spotkania: 25:11 z Dziewiątką i 18:12 (12:9) z Zagłębiem. W obu meczach Szare Wilczki pokazały wielkie serce do walki i coraz wyższe umiejętności. Oby tak dalej!

ŚKPR II Świdnica – Dziewiątka Legnica 25:11 (10:8)

ŚKPR II: W, Szmaj, Pawlak – Brygier 7, Konas 4, Krynicki 3, F. Miedziński 3, Wiśniewski 2, Kuźdub 2, Tatko 2, Wilczyński 1, Jaźwik 1, T. Szmaj, Hupało, Kowalczyk, Mytych, Żywicki

ŚKPR II Świdnica – Zagłębie Lubin 18:12 (12:9)

ŚKPR II: W, Szmaj, Pawlak – Konas 4, Krynicki 3, Hupało 2, Brygier 2, F. Miedziński 2, Tatko 2, T. Szmaj 1, Wiśniewski 1, Kuźdub 1, Kowalczyk, Mytych, Żywicki, Wilczyński, Jaźwik

ŚKPR I Świdnica trenera Wojciecha Jabłońskiego z grupy A Dolnośląskiej Ligi Młodzików pewnie sięgnął po komplet punktów w starciu z Dziewiątką Legnica. W sobotę, 2 grudnia nasz zespół wysoko wygrał 37:16 (22:6). Mecz był pod pełną kontrolą od pierwszej do ostatniej minuty, a jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa. Solidny łup bramkowy równomiernie rozłożył się na zawodników – na listę strzelców wpisało się siedmiu z ośmiu graczy z pola.

Świetny występ zanotowała drużyna ŚKPR II trenerki Justyny Curyl. W niedzielę świdniczanie starli się z niepokonanym liderem tabeli – Chrobrym Głogów. Goście wygrali 27:25, ale nasz zespół był bardzo blisko zwycięstwa. Po heroicznej walce w drugiej części ŚKPR wyprowadził wynik z 8:12 na 21:19 i 23:21 w 43. minucie. W dramatycznej końcówce lider lepiej utrzymał nerwy na wodzy i ostatecznie zwyciężył, ale Szare Wilczki i tak zasłużyły na olbrzymie słowa uznania, tym bardziej, że przypomnijmy – to drużyna grająca dolnym rocznikiem młodzika! – Mecz na styku, o wyniku zadecydowały niuanse – ja jestem bardzo dumna ze swoich zawodników. Zagrali bardzo mądrze – w ataku pokazali bardzo ładne akcje i mocno powalczyli w obronie, chociaż ustępowali przeciwnikom warunkami fizycznymi – podsumowała trenerka.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej nasze drużyny plasują się na drugim i trzecim miejscu i są o krok od zapewnienia sobie awansu do grupy finałowej Mistrzostw Dolnego Śląska.

ŚKPR I Świdnica – Dziewiątka Legnica 37:16 (22:6)

ŚKPR I: Firlej – J. Kocjan 8, Szychowski 7, Pawlak 7, F, Stadnik 6, Boroński 4, Lurka 3, Zając 2, Litwińczuk.

ŚKPR II Świdnica – Chrobry Głogów 25:27 (8:12)

ŚKPR II: Wasilewicz, Grasiewicz – Stramek 7, paluch 4, Sawicki 4, Bronikowski 4, Kozar 3, Sz. Kocjan 2, B. Miedziński, Ożóg, Banaś, Madura, Kopeć, Suszycki, Święs, Chmielewski

Zbierający pierwsze szlify w „dorosłych” rozgrywkach juniorzy młodsi rozegrali dwa kolejne mecze w III lidze seniorów. Podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna na drugie zwycięstwo muszą jeszcze poczekać, bo tym razem ponieśli dwie porażki. W poniedziałek, 27 listopada w Kątach Wrocławskich z GOKiS-em oraz dwa dni później w Świdnicy z Silesią. O ile w pierwszych z tych spotkań nasz zespól nie miał wiele do powiedzenia w konfrontacji ze starszymi, silniejszymi fizycznie i bardziej doświadczonymi przeciwnikami, o tyle w pojedynku z Silesią przez pół godziny dzielnie stawiał czoła i dopiero w drugiej połowie zarysowała się przewaga gości.

GOKiS II Kąty Wrocławskie – ŚKPR II Świdnica 45:21 (25:10)

ŚKPR II: Anioł, Jamroży – Tarnowski 6, Mitek 3, Matyas 3, Kozłowski 2, Lipek 2, Marek 2, D. Błaszczyk 1, Wróbel 1, Czapla 1, Suchecki, Choiński

ŚKPR II Świdnica – Silesia Świebodzice 20:33 (13:15)

ŚKPR II: Jamroży – Mitek 7, Tarnowski 4, Lipek 3, Matyjas 2, Kozłowski 2, D. Błaszczyk 1, Marek 1, Wróbel 1, Suchecki, Chiński, Czapla

Poprzedni artykuł31-latka ze Świdnicy zmarła w komisariacie. Rodzina nie wiedziała o tym przez 2 miesiące