Ponad 45 mln złotych trafi w przyszłym roku na realizację inwestycji na terenie gminy Strzegom. 20 grudnia strzegomscy radni przyjęli budżet na 2024 rok.

– Dochody budżetu gminy w 2024 roku będą wynosić 182 572 511,91 zł, zaś wydatki 192 907 667,88 zł. Deficyt będzie wynosił: 10 335 155,97 zł. Na inwestycje zaplanowano aż 45 162 817,04 zł. Wśród najważniejszych inwestycji, które będą realizowane w przyszłym roku, należy wymienić: budowę kanalizacji sanitarnej w ostatniej ze wsi, czyli w Stawiskach, przebudowę Al. Wojska Polskiego, ul. Brzegowej, ul. Andersa, ul. Brzozowej i drogi w Rusku, budowę odcinka łączącego ul. Sikorskiego z ul. Legnicką w Strzegomiu, a także budowę dwóch budynków w systemie TBS na ul. Parkowej w Strzegomiu – informują strzegomscy urzędnicy.
Burmistrz Strzegomia podkreśla, że nie będzie to łatwy budżet do realizacji, zwłaszcza w kontekście inflacji, ale „z pewnością prorozwojowy, inwestycyjny i otwarty dla mieszkańców”. – Dziękuję przede wszystkim skarbnik gminy Strzegom Lucynie Jurek i jej służbom finansowym, pracownikom Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, spółek gminnych i zakładów budżetowych za ogromne zaangażowanie w tworzeniu budżetu na 2024 rok, dzięki któremu zrealizujemy wiele ważnych inwestycji dla naszych mieszkańców – zaznacza Zbigniew Suchyta.
/UM Strzegom, opr. mn/
![Motyle i After Party muzycznymi gwiazdami pierwszego dnia Święta Granitu Strzegomskiego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260613_I_dzien_Swieta_Granitu_Strzegomskiego-118-238x178.jpg)


![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



