Strona główna Artykuł sponsorowany Bezpieczne ogrzewanie do dziecięcego pokoju – co wybrać?

Bezpieczne ogrzewanie do dziecięcego pokoju – co wybrać?

0

Gdy za oknem robi się naprawdę chłodno, trzeba zadbać o zapewnienie optymalnych warunków termicznych w domowych wnętrzach. Dotyczy to wszystkich przestrzeni, w tym tak wymagających pomieszczeń, jak dziecięce pokoje. Jaka powinna być odpowiednia temperatura w pokoju niemowlaka, a jaka u nastolatka? Jak dobrać idealne urządzenie grzewcze? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule.

Optymalne warunki termiczne w pokoju dziecięcym

Utrzymanie właściwej temperatury we wnętrzach mieszkalnych wpływa na dobre samopoczucie i zdrowie dużych i małych użytkowników. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to najmłodsi są szczególnie wrażliwi na zmiany warunków termicznych. Dlatego trzeba zatroszczyć się o to, by w ich pokoju panowały cały czas odpowiednie warunki.

Jaka powinna być zatem temperatura w pokoju noworodków? Lekarze rekomendują, by zadbać o to, aby maluchy nie marzły, ale też nie przegrzewały się. W ciągu dnia warto utrzymać maksymalnie do 22 stopni, a nocą ok. 20 stopni, co zapewnia bezpieczne i komfortowe warunki do przyjemnego wypoczynku i snu.

W przypadku starszych dzieci w pokoju może panować taka sama temperatura, jak w sypialni dorosłych. Warto utrzymywać ją na poziomie 18-20 stopni Celsjusza, co zapewnia bezpieczne i odpowiednią przestrzeń do nocnej regeneracji.

Jak urządzić pokój dla najmłodszych – podstawowe cechy wyposażenia

Gdy urządzamy pokój dziecięcy, oczywiście trzeba wziąć pod uwagę rozplanowanie głównych instalacji w tym też rozmieszczenia urządzeń grzewczych. To od nich zależy komfort najmłodszych członków rodziny.

Czym się kierować podczas dobierania produktów? Oprócz kwestii mocy i wydajności ogrzewania, w przypadku grzejników dla dzieci, należy jeszcze zwrócić uwagę na sam design i wykonanie konkretnego produktu. Dziecięcy grzejnik nie powinien mieć ostrych krawędzi i narożników, o które maluch mógłby się zranić. Warto wybierać modele o zaoblonych kształtach, z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne – w tym choćby uderzenie rozmaitymi przedmiotami w trakcie szalonej zabawy.

Zadbajmy o to, by grzejnik znajdował się w pewnej odległości od łóżeczka. Z jednej strony zapewnia to lepsze warunki do spania. Z drugiej zmniejsza ryzyko, że maluch przypadkowo poparzy się od rozgrzanej powierzchni grzejnika. Dzięki temu pokój będzie ciepły i przytulny, a dziecko w pełni bezpieczne.

Urządzenia grzewcze w pokoju dziecięcym – co wybrać?

Jakie urządzenia grzewcze warto wprowadzić do dziecięcego pokoju? Najczęściej stosuje się klasyczne konwektory ścienne, podłączone do centralnego kotła. Świetnie sprawdzają się metalowe modele panelowe o gładkiej powierzchni i lekko zaokrąglonych narożnikach.

Innym rozwiązaniem są niezależne grzejniki elektryczne, jak choćby te dostępne na stronie Econovli. Montuje się je na ścianach poza zasięgiem małych rączek. Służą jako podstawowe źródło ciepła lub rozwiązanie wspomagające.

Jakie jeszcze formy ogrzewania bywają przydatne w pokoju najmłodszych? Często stosuje się ogrzewanie podłogowe (wodne lub elektryczne). Większość instalacji ukrywa się pod powierzchnią podłogi, co poprawia ustawność wnętrza oraz zmniejsza ryzyko urazów. Co więcej, w tym przypadku, ciepło jest wypromieniowywane całą podłogą. Zapewnia to dobry rozkład temperatury, daje komfort przyjemnie ciepłej posadzki oraz w odróżnieniu od klasycznych konwektorów znacząco zmniejsza ryzyko unoszenia się kurzu i roztoczy, na czym szczególnie zyskują mali alergicy. Wygodne ogrzewanie podłogowe może być bezpiecznie stosowane w pokojach nawet najmłodszych dzieci – świetnie sprawdza się zwłaszcza podczas raczkowania czy zabaw na podłodze.

Wygodny i ciepły pokój dla dziecka

Wybór odpowiedniego rozwiązania grzewczego do dziecięcego pokoju zależy od wielu czynników. Trzeba dopasować grzejnik pod względem wydajności do konkretnego wnętrza. Równie ważne są względy bezpieczeństwa oraz funkcjonalność produktu. Dzięki temu w pokoju malucha zawsze panują optymalne warunki termiczne, pozwalające na przyjemną zabawę, efektywną naukę i bezpieczny rozwój.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWodociągowcy pracują na Wodnej. Uwaga na drogowe utrudnienia
Następny artykułPunkt obsługi klienta spółki Tauron powróci do Świdnicy?