Strona główna Wydarzenia Świdnica Zapadlisko na Parkowej zostanie usunięte. Wodociągowcy zapowiadają prace naprawcze

Zapadlisko na Parkowej zostanie usunięte. Wodociągowcy zapowiadają prace naprawcze

0

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w sobotę ma przystąpić do naprawy kanału sanitarnego pod ulicą Parkową, którego uszkodzenie przyczyniło się do powstania zapadliska w jezdni. Prace związane z naprawą samej nawierzchni mogą potrwać około tygodnia.

We wtorek jeden z mieszkańców poinformował o powstaniu zapadliska na środku jezdni ulicy Parkowej, na wysokości wjazdu na nowe osiedle mieszkaniowe. – Dziura pojawiła się po deszczu i widać, że może się szybko powiększyć. Łatwo tu urwać koło – ostrzegał. O zapadlisku została powiadomiona straż miejska, która ustawiła ostrzegawcze pachołki. Działania naprawcze na miejscu prowadzić będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Jak pokazała przeprowadzona dziś za pomocą kamery inspekcja, wewnątrz kanału sanitarnego ogólnospławnego znajdują się dwa otwory – uszkodzenia, przez które może wydostawać się po większych opadach zawartość kanału i powodować podmywania nawierzchni. Otwory zostaną zaklejone od zewnątrz po uprzednim odkopaniu. Prace z uwagi na mniejszy ruch samochodów zostały zaplanowane na sobotę, 18 listopada. Od poniedziałku powinno rozpocząć się naprawianie nawierzchni, jednak z uwagi na zły stan techniczny poniemieckiego kanału, zagęszczanie gruntu będzie musiało odbywać się stopniowo, więc nasze barierki znikną z tego miejsca dopiero pod koniec przyszłego tygodnia – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik ŚPWiK.

/mn/

Poprzedni artykułSołtyska z prawomocnym wyrokiem nie chce iść do więzienia
Następny artykułObudź w dziecku geniusza z zabawkami edukacyjnymi