Strona główna Sport Inne Wśród policjantów nie ma na niego mocnych!

Wśród policjantów nie ma na niego mocnych! [FOTO]

0

Reprezentujący barwy Komisariatu Policji w Żarowie funkcjonariusz Jakub Pasiewicz łączy obowiązki służbowe z pasją do sportu. W Lublińcu, podczas 20. edycji Maratonu Komandosa, zdobył imponujące 15. miejsce w kategorii open na 600 osób startujących ze wszystkich służb mundurowych z kraju i zagranicy (Policja, Straż Pożarna, Wojskowi, Straż Graniczna).

Jakub Pasiewicz zameldował się na mecie, uzyskując wynik 4:03:17, wykonując: 42 km 195m, czyli pełen dystans maratoński. Trasę zawodów trzeba było pokonać w pełnym umundurowaniu zgodnym ze służbą, jaką się reprezentuje oraz plecakiem z obciążeniem minimum 10 kg. Ponadto, reprezentant Komisariatu Policji w Żarowie, podczas maratonu zwyciężył także w kategorii policjantów.

To nie jedyny sukces naszego funkcjonariusza. W 2022 roku Jakub Pasiewicz zadebiutował na tych zawodach, zajmując 3. lokatę w kategorii Policja z czasem 4:17:24. W tym roku wystartował w Setce Komandosa, zawodach, które również są organizowane w Lublińcu. Zawody polegają na przebiegnięciu 100 km, gdzie pierwszą pętlę 20 km biegnie się w mundurze z plecakiem 10 kg, drugą pętlę biegnie się w mundurze bez plecaka, a następne trzy biegnie się w ubraniach sportowych. W tych zawodach Pasiewicz zajął 9. miejsce w klasyfikacji open i był pierwszym przedstawicielem Policji.

Funkcjonariusz Jakub Pasiewicz od 7 lat służy w Komisariacie Policji w Żarowie, na stanowisku dzielnicowego w mieście Żarów. Na co dzień pracuje również jako trener piłki nożnej w klubie MKS Polonia Świdnica. Jest pierwszym trenerem żeńskiego zespołu seniorek. Oprócz biegów startuje również w triathlonie. W tym roku zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Policji na dystansie 1/8 IronMan organizowanych w Mietkowie (Triathlon Mietków), a także 4. lokatę w Mistrzostwach Polski Policji na dystansie 1/2 IronMan organizowanych w Suszu (Susz Triathlon). Czas wolny spędza w górach razem z żoną i dwoma Border Collie.