Strona główna Sport Inne W obu kategoriach najlepsi sportowcy z SP 4

W obu kategoriach najlepsi sportowcy z SP 4 [FOTO]

0

Dobra frekwencja towarzyszyła odbywającym się w środę, 22 listopada zawodom tenisa stołowego klas 7-8 szkół podstawowych. Zawody rozgrywane w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023” w hali Zawiszów przy SP 1 zgromadziły na starcie po siedem zespołów dziewcząt i chłopców ze świdnickich podstawówek.

W obu kategoriach drużyny rozstawione były do grup, gdzie rywalizowano systemem każdy z każdym. Następnie dwa najlepsze zespoły z grup trafiały do fazy finałowej, gdzie dalej grały systemem każdy z każdym. Spotkanie pomiędzy szkołami grane było do trzech wygranych meczów. Najpierw rozgrywano dwa spotkania singlowe i jeden deblowy, a gdy to nie dawało zwycięstwa, dogrywano kolejne dwa single. Większość spotkań zwłaszcza w fazie eliminacyjnej kończyło się dość szybko wynikami 3:0 lub 3:1. Dopiero w ścisłych finałach mecze wyglądały na bardziej wyrównane i niektóre z nich zamykały się wynikiem 3:2.

Zespoły w turnieju tenisa stołowego walczyły nie tylko o punkty do świdnickiego współzawodnictwa, ale również o awans do finału strefy wałbrzyskiej, który rozegrany zostanie w marcu przyszłego roku. W tym wypadku po dwie najlepsze drużyny przechodziły na dalszy szczebel rozgrywek.

Kończąc turniej uczestnicy otrzymali od organizatora – Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich zespołach: Dorota Wasik i Maciej Ciesielka (SP 1), Maja Głód i Czcibor Bartoszewicz (SP 2), Aleksandra Biros i Timofii Scharapov (SP 4), Julia Biliniewicz i Krzysztof Orzechowski (SP 6), Aleksandra Foltak i Franciszek Rybka (SP 8 ), Natan Vovk (SP 105), Aleksandra Walczak (NSP Bliżej Dziecka), Vanessa Kozłowska i Grzegorz Turek (NKSP Caritas).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta
1. SP 4 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 6 – 7 pkt
4. SP 2 – 6 pkt
5. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt
6. SP 1 – 4 pkt
7. NKSP Caritas – 3 pkt

Chłopcy
1. SP 4 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 1 – 7 pkt
4. SP 2 – 6 pkt
5. SP 105 – 5 pkt
6. NKSP Caritas – 4 pkt
7. SP 8 – 3 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułCiągnęła psa za samochodem. Zamiast więzienia dozór elektroniczny
Następny artykułRozpoczyna się Black Weekend w Galerii Świdnickiej