Strona główna Sport Inne Trzy wygrane i awans do finału strefy wałbrzyskiej

Trzy wygrane i awans do finału strefy wałbrzyskiej [FOTO]

0

Młode koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy nie dały szans swoim rywalkom i bez problemów zwyciężyły w turnieju mini piłki koszykowej klas 5-6. Do zawodów rozgrywanych 6 listopada na terenie hali Zawiszów przy SP 1 w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024” przystąpiły cztery reprezentacje świdnickich szkół podstawowych.

Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, a mecze grane były według ścisłych zasad, gdzie w pierwszej kwarcie walczyła pierwsza piątka zawodniczek, a w drugiej druga piątka. Od trzeciej kwarty skład drużyny mógł być już dowolny. Taka formuła rozgrywek mini koszykówki pozwala na wzięcie udziału większej liczby zawodniczek. Drużyna dziewcząt z SP 6 rozpoczęła walkę od meczu z zespołem SP 4, wygrywając 25:11. W kolejnych dwóch spotkaniach poszło im jeszcze łatwiej, najpierw z SP 1 (28:10) i na koniec z SP 8 (28:6).

Tym samym zawodniczki „szóstki” awansowały na szczebel strefy wałbrzyskiej i reprezentować będą Świdnicę w finałach, które odbędą się w grudniu w Wałbrzychu. O drugie miejsce w turnieju w bardzo wyrównanym meczu powalczyły zespoły SP 1 i SP 4. O zwycięstwie zawodniczek gospodyń z SP 1 zadecydowała ostatnia kwarta i cały mecz wygrany 23:19.

Na zakończenie organizator sportowego współzawodnictwa – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Alicja Zajda (SP 1), Maja Huzarska (SP 4), Maja Witkowska (SP 6) i Oliwia Aniszewska (SP 8 ).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 1 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułŚwidnicki pięściarz z wyróżnieniem za najlepszą walkę całego turnieju [FOTO]
Następny artykułAlicja Klimala trzecią pięściarką w Polsce!