Strona główna 112 „Trzeźwy poranek”. Kilkuset przebadanych kierowców, jeden stracił prawo jazdy

„Trzeźwy poranek”. Kilkuset przebadanych kierowców, jeden stracił prawo jazdy

0

We wtorek na drogach powiatu świdnickiego policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Trzeźwy poranek”, w trakcie której sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Kilkuset kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w poniedziałkowy poranek świdniccy policjanci. Wzmożone działania kontrolne przeprowadzono na terenie gminy Świdnica, Jaworzyna Śląska oraz Marcinowice. W grupie wszystkich przebadanych osób znalazł się 54-letni mieszkaniec Legnicy, który po godzinie szóstej kierował samochodem marki Toyota mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu policjanci w trakcie kontroli odebrali prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Za popełnienie przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo chroni telefon przed upadkiem?
Następny artykułZastosowanie bloczków samokopiujących w międzynarodowym transporcie drogowym