Strona główna Sport Piłka ręczna Świdnicka młodzież tym razem w kratkę

Świdnicka młodzież tym razem w kratkę

0

Za nami cztery mecze młodzików i juniorów młodszych Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Dwa razy wygrały Młode Szare Wilki, dwa racy lepsi okazali się rywale. Ze zdobytych punktów cieszyły się tym razem ekipy ŚKPR II z młodszych roczników.

Równoległe w tym samym czasie, ale w innych miejscach w sobotę, 25 listopada rozgrywali swoje kolejne mecze młodzicy naszego klubu. ŚKPR I trenera Wojciecha Jabłońskiego mierzył się w Głogowie z Chrobrym I, a ŚKPR II trenerki Justyny Curyl z Legnicy z Siódemką Miedzią.

Mecz w Głogowie był pojedynkiem na szczycie tabeli. Niepokonani dotąd gospodarze sięgnęli po kolejne zwycięstwo, ale świdniczanie tanio skóry nie sprzedali. Bardzo długo utrzymywała się przewaga 3-4 bramek Chrobrego. Dopiero w ostatnim kwadransie rywale wyraźniej odskoczyli i ostatecznie wygrali 34:24.

Pełen zwrotów akcji był mecz w Legnicy. ŚKPR II zaczął od prowadzenia 5:2, ale kolejne fragmenty należały do przeciwników. Szybko zrobiło się 6:6, a w pewnym momencie już 13:10 dla Miedzi. Do przerwy ŚKPR tracił dwa gole (12:14). Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do młodych Szarych Wilków, które po dziesięciu minutach wyszły na prowadzenie 20:16 i nie oddały go już do końca.

Chrobry I Głogów – ŚKPR I Świdnica 34:24 (16:12)

ŚKPR I: Firlej, Świder – F. Stadnik 5, J. Kocjan 5, Szychowski 5, Pawlak 4, Zając 2, Boroński 2, Litwińczuk 1, Lurka.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR II Świdnica 22:28 (14:12)

ŚKPR II: Grasiewicz, Wasilewicz – Stramek 13, Bronikowski 5, Paluch 4, Kozar 4, Sz. Kocjan 1, Madura 1, Sawicki, B. Miedziński, Ożóg, Kopeć, Święs, Matlak, Chmielewski

Szybko otrząsnęli się po przegranej w Legnicy juniorzy młodsi ŚKPR II Świdnica. W środę, 22 listopada świdniczanie wysoko pokonali Chrobrego II Głogów 36:23 (19:10). Przed meczem obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, ale na boisku zdecydowanie dominowali podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna. Nasz zespół bardzo dobrze wszedł w mecz i już po kwadransie wypracował dziesięć bramek przewagi (14:4). Młode Szare Wilki już do końca kontrolowały wydarzenia na boisku i pewnie skasowały trzy punkty.

W niedzielę na parkiet wybiegł ŚKPR I trenera Patryka Dębowczyka. Nasz zespół zagrał we Wrocławiu ze Śląskiem. Niestety, wyprawa do stolicy Dolnego Śląska nie była udana. ŚKPR I wyraźnie przegrał 24:33 (9:19). Śląsk bardzo szybko wypracował solidną przewagę. W 10. minucie było już 8:2 dla rywali. Do przerwy świdniczanie tracili już dziesięć goli (9:19). W drugiej części gra się wyrównała. Co więcej, ŚKPR wygrał tę odsłonę 15:14, ale wcześniej poniesione straty były nie do odrobienia.

ŚKPR II Świdnica – Chrobry II Głogów 36:23 (19:10)

ŚKPR II: Jamroży, Anioł – Marek 8, Tarnowski 7, Ruszaj 6, Matyjas 4, Suchecki 3, D. Błaszczyk 2, Lipek 2, Wróbel 2, Kozłowski 1, Czapla 1

Śląsk Wrocław – ŚKPR I Świdnica 33:24 (19:9)

ŚKPR I: Szwaczek – Sz. Paluch 6, Kotarba 5, Folcik 4, Walczak 3, Bednarz 2, Turzański 2, Laska 1, Walaszczyk 1, Słomiński, Fitrzyk, Sz. Błaszczyk

Poprzedni artykułTaki będzie budżet Świdnicy na 2024 rok? Więcej na inwestycje, ponad 22 mln złotych deficytu, konieczne będzie zaciągnięcie kredytu