Strona główna Sport Piłka ręczna Sięgnęli po mistrzostwo Świdnicy i awans do finału strefowego

Sięgnęli po mistrzostwo Świdnicy i awans do finału strefowego [WYNIKI/TABELA]

0

W poniedziałek, 27 listopada odbyły się zawody mini piłki ręcznej chłopców klas 5-6 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. Trzy zgłoszone reprezentacje świdnickich podstawówek rywalizowały w hali SP 105 w Świdnicy.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Zdecydowanie najlepiej w imprezie zaprezentowali się chłopcy z SP 6, którzy łatwo wygrywali swoje spotkania, kolejno z SP 8 (14:2) i SP 105 (12:4), zwyciężając cały turniej. Tym samym zawodnicy „szóstki” awansowali na dalszy szczebel rozgrywek i reprezentować będą Świdnicę w finale strefy wałbrzyskiej. O drugim miejscu w zawodach zadecydował wyrównany mecz pomiędzy drużynami SP 8 i SP 105, wygrany ostatecznie przez „ósemkę” (8:6).

Na zakończenie zawodów organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy drużyn: Władysław Szmaj (SP 6), Hubert Suszycki (SP 8 ), Julian Krynicki (SP 105).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 105 – 7 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułStrzegomskie kolędowanie z „Golec uOrkiestrą”. Wkrótce bożonarodzeniowy koncert
Następny artykuł60 lat PSONI. Rodzice nie oglądali się na państwo. Wywalczyli świat osobom z niepełnosprawnością intelektualną [FOTO]