Strona główna Wydarzenia Żarów Rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie na finiszu

Rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie na finiszu [FOTO]

0

Dobiegają końca prace przy rewitalizacji stawu miejskiego w Żarowie. W ostatnim czasie na terenie przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie zamontowany został pływający pomost, nasadzono także kolejne drzewa. Niebawem pojawi się także pływająca fontanna. Inwestycja, którą prowadzi gmina Żarów rozpoczęła się pod koniec 2022 roku, a dziś prace zmierzają do finału.

– To już ostatni etap prac, jaki prowadzimy nad stawem miejskim w Żarowie. Teren ten zmienił swój wygląd, a mieszkańcy zyskali kolejną wyremontowaną i zagospodarowaną od nowa przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Efekty zrealizowanych prac widać gołym okiem, zakres prac został prawie w całości wykonany. Czekamy jeszcze na montaż pływającej fontanny, która z pewnością uczyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjniejszym. Przypomnę, że w ramach rewitalizacji stawu wyremontowane i przebudowane zostały ciągi komunikacyjne, zamontowaliśmy nowe ławki i kosze na śmieci, zamontowany został pływający pomost, zainstalowano nowe lampy oświetleniowe i zrealizowano prace związane z nasadzeniami zieleni. Zagospodarowane zostało również miejsce do zabawy dla naszych najmłodszych mieszkańców – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Inwestycje nad stawem miejskim w Żarowie prowadzone są w ramach tego samego projektu, co modernizacja parku „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina Żarów pozyskała 4.500.000 złotych dofinansowania z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt modernizacji stawu i parku miejskiego to kwota 5.261.053,10 złotych.

Magdalena Pawlik UM Żarów

Poprzedni artykułŚwidnicka młodzież znów będzie śpiewać i pomagać. Nowy charytatywny koncert z przebojami Disneya
Następny artykułStartuje 16. edycja ligi futsalu w Żarowie