Strona główna Artykuł sponsorowany Rejestracja spółki z o.o. może być łatwa i przyjemna

Rejestracja spółki z o.o. może być łatwa i przyjemna

0

Większość przedsiębiorców odczuwa ciarki na ciele myśląc o sprawach urzędowych związanych z rejestracją działalności i jej pochodnymi. Urzędy wciąż są mało przyjazne petentom, a przepisy na tyle zagmatwane, aby przeciętny Kowalski nie pojął ich praktycznego zastosowania.

Samodzielnie czy z fachową pomocą?

Mimo, iż urzędowe plakaty i kampanie informacyjne zapewniają nas o dostępności urzędów online, dla każdego itd. To w rzeczywistości trzeba wykazać się dobrą orientacją w przepisach oraz cierpliwością, aby samodzielnie uskutecznić taka czynność jak rejestracja sp. z o.o. Aby przez ten proces przejść bez stresu i problemów, kilku korekt, licznych wizyt w urzędzie, wątpliwości jak wypełnić z pozoru banalny formularz rejestracyjny warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy, radcy prawnego specjalizującego się w pomocy dla przedsiębiorców. Największą trudność w rejestracji spółki sprawia skompletowanie załączników, stworzenie poprawnej treści i formy umowy spółki. Poza kwestiami formalnymi istotne są także porady co do zastosowania rozwiązań w odniesieniu do praw i obowiązków wspólników.

Umowa spółki warunkiem rejestracji

Ilość formalności jakie należy przygotować do rejestracji spółki może przerażać przedsiębiorców, którzy mają na bakier z formularzami, pismami. Udając się do kancelarii prawnej po poradę i pomoc w stworzeniu umowy spółki warto mieć pewien zarys co chcemy i jak chcemy zorganizować w spółce. Prawnik oceni czy nasze rozwiązania są akceptowalne z punktu widzenia prawa oraz czy są dla nas korzystne. jeśli jest kilka propozycji w zakresie danego rozwiązania omówi z nami najbardziej optymalne.To komfortowe usługi, które wcale nie są zbyt drogie, a mogą zaoszczędzić wielu niepotrzebnych zapisów, pomyłek i niedociągnięć. Mając stworzoną poprawnie umowę spółki o wiele łatwiej jest utworzyć pozostałe dokumenty spółki. Wbrew pozorom formalności w biznesie są bardzo istotne, im większa spółka, działalność, ilość wspólników tym profesjonalna obsługa jest wskazana i pożądana. Poza kwestiami umownymi warto zwrócić uwagę na kwestie księgowe, podatkowe i inne.

Pozostałe dokumenty

Poza umową spółki potrzebujemy sporządzić spis wspólników, oświadczenia o wniesieniu wkładów, jak również dokumenty o powołaniu organów spółki, podstawowe uchwały spółki. Z czasem spółka powinna posiadać dokumentację chronologiczną zgromadzeń walnych wspólników, podejmowanych uchwał, protokołów z posiedzeń itd. Co prawda w internecie jest dostępnych całe mnóstwo wzorów i przykładów jak poprawnie sporządzić każdy z wymienionych dokumentów, to posiadając kompleksową obsługę prawną doradcy można liczyć na pomoc. Początkowo można potrzebować pomocy z komentarzem, takie pakiety wzorów dokumentów z instrukcją wypełnienia i komentarzem zastosowania są odpłatnie dostępne w sieci. Oczywiście znajdziemy też dokumenty, blogi i porady bezpłatne jednak należy wykazać się ostrożnością w zaufaniu informacjom darmowym, gdyż mogą być niekompetentne, wręcz nieprawdziwe lub przeterminowane i nieaktualne.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZmarł Marian Kusaj prezes świdnickiego koła Polskiego Związku Niewidomych
Następny artykułKradli i dewastowali. Złodzieje działkowi w rękach policji [FOTO]