Niczym Święty Mikołaj dzieci wyruszą w podróż dookoła świata, aby poznać świąteczne tradycje mieszkańców Meksyku, Australii, Wenezueli, Francji, Japonii i wielu innych państw. Niezwykłe przesądy, zaskakujące zwyczaje, osobliwe potrawy wigilijne i niesamowite postaci. Mnóstwo ciekawostek najmłodsi odkryją w premierowej książce „Jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie” autorstwa Pavli Hanáčkovej.
„Jak dzieci świętują Boże Narodzenie na całym świecie” autorstwa Pavli Hanáčkovej to niezwykła podróż przez różne kultury i tradycje świąteczne, widziane oczami dzieci. Dzięki niej można poznać wiele ciekawostek z różnych zakątków świata.
Czy wiesz, że w Australii sanie Świętego Mikołaja zamiast reniferów ciągną kangury! We Włoszech prezenty roznosi dobra wiedźma Befana, która potrafi nieźle zaskoczyć najdziwniejszymi prezentami! Święta na wrotkach? W ten sposób dzieci w Wenezueli wyruszają na pasterkę, aby wspólnie świętować. Wybierz się w fascynującą podróż dookoła świata i odkrywaj bogactwo świątecznych tradycji.
Książka idealnie sprawdzi się jako świąteczny prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie tylko zachwyca pięknymi ilustracjami, autorstwa nagradzanej ilustratorki Márii Nerádovej, ale również przekazuje ważne przesłanie o wartościach, jakie niesie ze sobą okres świąteczny. Dzieci uczą się otwartości, zrozumienia i tolerancji wobec innych kultur – co jest niezwykle aktualnym tematem.
Święta obchodzimy na całym świecie, ale w różnych jego zakątkach wyglądają one zupełnie inaczej! Poznaj nieznane tradycje i sprawdź, jak dzieci na całym świecie obchodzą święta Bożego Narodzenia. Premierowa książka już dostępna w księgarniach oraz na stronie wydawnictwa Znak Emotikon!

![Tajemnice Karkonoszy i mroczne historie. Popularny pisarz Sławek Gortych oczarował tłumy czytelników w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page_-Slawek-Gortych-w-Swidnicy-12-12-2025-238x178.jpg)



![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)


![Świdniccy kryminalni zabezpieczyli prawie 9 kg niedozwolonych substancji [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-Swidnica-100x75.jpg)

![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)