Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Miasteczko ruchu drogowego oficjalnie otwarte. Nagrodzono najaktywniejszych uczestników akcji „Rowerowa Stolica Polski”...

Miasteczko ruchu drogowego oficjalnie otwarte. Nagrodzono najaktywniejszych uczestników akcji „Rowerowa Stolica Polski” [FOTO]

0

Plac manewrowy do nauki jazdy na rowerze, stojaki i stacja naprawy rowerów – na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej powstało ogólnodostępne miasteczko ruchu drogowego. W sobotę, 11 listopada odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

W październiku zakończyły się prace związane z tworzeniem placu manewrowego. Na starym, betonowym boisku do siatkówki, położonym na terenie stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, wymalowano linie wytyczające plac do nauki jazdy na rowerze zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych wraz z podstawowymi znakami drogowymi. Dodatkowo obok placu zamontowano stojaki na rowery oraz stację do podstawowej naprawy rowerów.

Jaworzyna Śląska ma wieloletnie tradycje kolarskie i ta dyscyplina sportowa jest wciąż bardzo popularna. Takiego miejsca w naszej gminie brakowało. Przedszkolaki będą tu poznawać zasady ruchu drogowego, uczniowie szkół podstawowych – szkolić jazdę na rowerze przed egzaminem na kartę rowerową, a młodzież i dorośli w każdym wieku – ćwiczyć swoje umiejętności. Mamy też nadzieję, że pomysł przypadnie mieszkańcom do gustu i zachęci ich do większej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu ­– mówi Rafał Kwiatkowski, prezes MKS „Karolina”. Projekt tworzenia miasteczka ruchu drogowego zrealizowano ze środków pozyskanych w ramach grantu Funduszu Toyoty. MKS „Karolina” ubiegał się o niego wspólnie z Przedszkolem Samorządowym „Chatka Puchatka”.

W sobotę, 11 listopada odbyło się uroczyste otwarcie obiektu. Podczas wydarzenia nagrodzono najlepszych rowerzystów, którzy w czerwcowej rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski wykręcili najwięcej kilometrów dla gminy Jaworzyna Śląska – trzy panie i trzech panów: Katarzynę Małolepszą, Joannę Cebo, Małgorzatę Szyndlarewicz, Tomasza Mojsę, Pawła Tondera, Bartosza Kasperka.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułZwłoki w potoku. Dwie osoby zatrzymane do wyjaśnienia, prokuratura wszczyna śledztwo
Następny artykułCzy zniszczona podłoga musi oznaczać kosztowną wymianę? Sprawdź co mówią eksperci