Strona główna Sport Inne Lider odprawiony z kwitkiem!

Lider odprawiony z kwitkiem!

0

Znakomite zawody rozegrali w niedzielny wieczór, 19 listopada zawodnicy Domino Polonii Świdnica. Nasza ekipa w meczu 8. kolejki III ligi koszykówki mężczyzn, pokonała na terenie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkeiłowicz-Wojno na Zawiszowie lidera rozgrywek – WSTK Wschowa!

Pierwsza kwarta była wyrównana i gwarantowała spore emocje w dalszych minutach tego pojedynku. Podopieczni trenera Piotra Ciska nie zamierzali składać broni w starciu z liderem tabeli i walczyli zaciekle o pełną pulę punktów. Finalnie rywale wygrali inauguracyjną odsłoną 18:17, ale to tylko podrażniło miejscowych. Biało-zieloni na drugą ćwiartkę wyszli zdeterminowani i fantastycznie prezentowali się szczególnie w ofensywie. W ciągu 10 minut zanotowali aż 31 „oczek”, wychodząc do przerwy na prowadzenie 48:42. Po zmianie stron na parkiecie dzielili i rządzili gospodarze. Były momenty przestojów, ale wygrana nie była zagrożona. Zarówno trzecia, jak i czwarta kwarta padły łupem świdniczan, którzy wygrali pewnie i jak najbardziej zasłużenie 85:69.

Drużyna zaprezentowała się znakomicie, a głównymi strzelbami miejscowych byli Tomasz Kosmala i Damian Sieńko, zdobywcy odpowiednio 29 i 27 punktów. Przeciwnicy w swoich szeregach też mieli dobrze dysponowane „strzelby” w postaci Maksymiliana Koniecznego (29) i Mariusza Zgrzebnickiego (21). Po tym triumfie nasi koszykarze mają w swoich szeregach cztery wygrane i trzy porażki, plasując się tuż za podium – na 4. pozycji. Zespół WSTK Wschowa pozostał na szczycie tabeli, ale pozycja lidera jest w zasadzie tylko na papierze. Drużyna z województwa lubuskiego legitymuje się dorobkiem 5 zwycięstw i 3 porażek. Za nią dwie ekipy z mniejszą ilością rozegranych spotkań – MKS Sokół Basket Żary (5-2) i MKS Basket Legnica (5-1).

Domino Polonia Świdnica – WSTK Wschowa 85:69 (17:18, 31:24, 18:13, 19:14)

Polonia: Kosmala (29), Sieńko (27), Soboń (16), Słobodzian (8), Poradzisz (3), Kaczmarczyk (2), Cisek, Rumniak, Olszak, Ozga, Młynarski, Stokłosa.

Poprzedni artykułZachęcają do rejestracji. Pilnie poszukiwany bliźniak genetyczny dla mieszkanki powiatu świdnickiego