Strona główna Wydarzenia Świdnica Jesienne porządki na świdnickim Rynku

Jesienne porządki na świdnickim Rynku [FOTO]

0

Służby miejskie przystąpiły do jesiennych prac porządkowych. Ze świdnickiego centrum znikają donice z pelargoniami, prowadzone są prace przy rosnących w Rynku lipach, a w ramach prac społecznie użytecznych porządkowane są chodniki.

W ramach jesiennych porządków przystąpiono do demontażu koszów kwiatowych zawieszonych na latarniach, donic z kwiatami letnimi, a także stojaków kwietnych rozstawionych w centrum Świdnicy. Od wtorku prowadzone są prace pielęgnacyjne przy drzewach rosnących na świdnickim Rynku. Zabiegi takie prowadzone są co kilka lat.

Korekcja jest bardzo oszczędna, nie dopuszczamy do tzw. ogłowienia drzew. Zabiegi te maja nie tylko poprawić bezpieczeństwo pieszych i estetykę, ale również uchronić Rynek przed zainteresowaniem szpaków, które w minionych latach dawały nam się we znaki – wyjaśniał przy okazji poprzednich takich prac Maciej Gleba, dyrektor wydziału komunikacji i infrastruktury w Urzędzie Miejskim w Świdnicy.

Porządki prowadzone są również w ramach tzw. prac społecznie użytecznych, czyli miejskiego programu aktywizującego osoby bezrobotne, bez prawa do zasiłku, korzystających ze świadczeń opieki i wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ostatnio w ramach tych prac zajęto się porządkowaniem chodników na Osiedlu Zawiszów – przy ul. Bogusza Stęczyńskiego i ul. Romana Zmorskiego.

/mn/

fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułSkatowany kot nie przeżył. Prokuratura zmieni zarzuty. Bedzie również ścisła współpraca ze schroniskiem
Następny artykułJak wybrać system audio do domu: porady ekspertów