Strona główna Sport Piłka nożna Istny rollercoaster w spotkaniu świdnickich juniorów

Istny rollercoaster w spotkaniu świdnickich juniorów [VIDEO]

0

Trzykrotnie przegrywali, zawsze jednak odpowiadali, a na końcu zadali jeszcze zabójczy cios. Juniorzy starsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej po znakomitym występie rozprawili się na wyjeździe z wyżej notowanym WKS-em Śląsk Wrocław!

To była prawdziwa wojna nerwów na zakończenie jesiennych zmagań sezonu 2023/2024 na boiskach I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. Podopieczni trenera Patryka Paszkowskiego pokazali olbrzymi charakter i nie poddali się. Rywale po raz pierwszy do sieci trafili w 34. minucie za sprawą Szymona Cieślaka. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Eryk Korab i gdy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni przy wyniku 1:1, kilkadziesiąt sekund później znów prowadził Śląsk (Dawid Bogdanik na 2:1 w 45. minucie).

Po zmianie stron wciąż na placu gry trwała walka cios za cios. W 58. minucie skutecznie futbolówkę do sieci skierował Kacper Oboza, lecz 10 minut później znów dał o sobie znać Bogdanik, trafiając na 3:2. To mogło podłamać biało-zielonych, którzy znów musieli gonić, ale tak się nie stało. W 70. minucie znakomitym przechwytem na połowie przeciwników popisał się Bartosz Dudzic i wykorzystując sytuację jeden na jednego z bramkarzem wyrównał stan rywalizacji na 3:3. Decydujący cios zadaliśmy w 80. minucie, po raz pierwszy wychodząc w tym meczu na prowadzenie i nie oddając go już do końca spotkania. Zwycięskie trafienie zanotował Eryk Korab, zachowując zimną krew w polu karnym gospodarzy i kończąc zmagania z dubletem.

SKRÓT MECZU:

To była naprawdę bardzo dobra runda jesienna w wykonaniu biało-zielonych juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej najważniejszych dolnośląskich rozgrywek w tej kategorii wiekowej i w niezwykle wymagającym sezonie 2023/2024. Liga jest zdecydowanie mocniejsza niż miało to miejsce w latach ubiegłych, a wpływ na to mają spadki dolnośląskich zespołów z lig centralnych. Podopieczni trenera Patryka Paszkowskiego z dorobkiem 25 punktów plasują się na 7. pozycji w tabeli w stawce 16 drużyn.

WKS Śląsk Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 3:4 (2:1)

Skład: Widła, Dawid (66′ Ptak), Oboza, Nowak, Siekierka (50′ Karpiński), Kałwak, Zawiła (87′ Szklarczyk), Korab, Zaczyński (74′ Pieńkowski), Wysoczański, Dudzic.

Poprzedni artykułLider odprawiony z kwitkiem!
Następny artykułPostępowanie upadłościowe ZPS „Karolina” z Jaworzyny Śląskiej. Ostatni zakład porcelany na Dolnym Śląsku zniknie?